Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
No Pic available
  • 2017-01-20

Viktima e pestë e 21 Janarit, Gjykata: Garda, fajtore për vetëvrasjen djalit të Myrtajt

Gjykata Administrative e Tiranës ka njohur si viktimë të pestë lidhur me demonstratën e 21 janarit 2011 edhe Bardhosh Myrtajn, i cili i dha fund jetës tre muaj pasi i ati Faik Myrtaj u vra në bulevard. Për këtë arsye, gjyqtarja Silvi Gjonçaj shprehet se Garda e Republikës duhet të dëms

Axhenda e 21 Janarit, lule në bulevard. Rama takim me familjarët
  • 2017-01-20

Axhenda e 21 Janarit, lule në bulevard. Rama takim me familjarët

Nesër shënohet 6-vjetori i 21 Janarit, protestës ku u vranë nga Garda 4 persona. Ashtu sikur ka ndodhur çdo vit edhe në përvjetorin e 6-të do të ketë një ceremoni përkujtimi për 4 protestuesit që u vranë në bulevardin Dëshmorët e Kombit në 21 Janar të 2011. Ceremonia do të n

No Pic available
  • 2017-01-19

Gjykata Administrative: Garda vrau edhe djalin e Faik Murtaj

Gjykata Administrative e Tiranës ka njohur si viktimë të pestë lidhur me demostratën e 21 janarit 2011 edhe Bardhosh Myrtajn, i cili i Gjykata është shprehur ne vendim se dha fund jetës tre muaj pasi i ati Faik Myrtaj u vra në bulevard. Garda e Republikës duhet të dëmshpërblejë familja

21 Janari, Gjykata: Garda, fajtore për vetëvrasjen e djalit të Myrtajt
  • 2017-01-19

21 Janari, Gjykata: Garda, fajtore për vetëvrasjen e djalit të Myrtajt

Gjykata Administrative e Tiranës ka njohur si viktimë të pestë lidhur me demonstratën e 21 janarit 2011 edhe Bardhosh Myrtajn, i cili i dha fund jetës tre muaj pasi i ati Faik Myrtaj u vra në bulevard. Për këtë arsye, gjyqtarja Silvi Gjonçaj shprehet se Garda e Republikës duhet të dëm

No Pic available
  • 2017-01-18

21 Janari, qeveria 160 mln lekë për familjet e viktimave

Qeveria jep 160 milionë lekë dëmshpërblim për familjet e katër viktimave të 21 janarit. Në mbledhjen e sotme qeveria ka vendosur këtë shtesë fondi në buxhetin e vitit 2017, për Ministrinë e Punëve të Brendshme nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit për shlyerjen e detyrimeve që

Beteja e familjarëve të 21 Janarit: Kemi prova të reja, por nuk na dëgjon kush. Na vranë dhe tani na kërcënojnë, presim Ramën të mbajë premtimin
  • 2017-01-12

Beteja e familjarëve të 21 Janarit: Kemi prova të reja, por nuk na dëgjon kush. Na vranë dhe tani na kërcënojnë, presim Ramën të mbajë premtimin

TemA Teksa po mbushen 6 vite nga ngjarja që përgjaku bulevardin Dëshmorët e Kombit më 21 janar 2011, në katër familjet e viktimave vijon të ketë dhimbje, lot dhe lutje për drejtësinë e munguar. Edhe pse tashmë e kanë humbur shpresën se një ditë fajtorët e vërtete do të marrin

Historia tronditëse në Tiranë/ 55-vjeçari lë shtatzënë fqinjën e sëmurë: Kopjova çelësin e derës dhe
  • 2016-12-16

Historia tronditëse në Tiranë/ 55-vjeçari lë shtatzënë fqinjën e sëmurë: Kopjova çelësin e derës dhe

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot kryeqytetin. Një 55-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia e Tiranës pasi abuzoi seksualisht me fqinjën e tij. Policia bën të ditur se Rezar Bineri përdhunoi 39-vjeçaren me inicialet A. Myrtaj që vuante nga probleme të shëndetit men