Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
Pse u mbyll dosja e 21 janarit zbardhet vendimi
  • 2016-05-24

Pse u mbyll dosja e 21 janarit zbardhet vendimi

Viktimat e 21 Janarit Gjykata e Larte zbardhi vendimin e saj mbi dosjen 21 Janari Ky vendim mbylli perfundimisht ceshtjen duke mos pranuar rekursin e Prokurorise kunder vendimit te Apelit per ish-kreun e Gardes se Republikes Ndrea Prendi dhe gardistin Agim Llupobr br Ne vendimin

Avancime ka, stabiliteti financiar sfida kryesore e administrimit të tokës
  • 2016-05-19

Avancime ka, stabiliteti financiar sfida kryesore e administrimit të tokës

Nën organizimin e Agjencisë Kadastrale të Kosovës në Prishtinë është mbajtur takimi i rradhës i Komitetit Ndërministror për Administrimin e Tokës që për qëllim kishte diskutimin rreth gjendjes aktuale në fushën e administrimit të tokës, në fushën e pronës dhe pronësisë, kada

21 Janari/ Ekspertët do përcaktojnë arsyet e vetëvrasjes së djalit të Faik Myrtajt
  • 2016-05-11

21 Janari/ Ekspertët do përcaktojnë arsyet e vetëvrasjes së djalit të Faik Myrtajt

Gjykata Administrative ka urdhëruar dy ekspertë që të verifikojnë nëse vetëvrasja e djalit të Faik Myrtaj ka ardhur si pasojë e vrasjes së babait të tij në protestat e "21 janarit". Bardhosh Myrtaj Vendimi i gjykatës vjen gjatë shqyrtimit të kërkesës së familjarëve për të p

Grushtat ndaj Edit ranë edhe mbi mua
  • 2016-05-10

Grushtat ndaj Edit ranë edhe mbi mua

Nga Isuf Myrtaj Ajo që ndodhi mbrëmë me mikun dhe kolegun Eduard Ilnica shkon përtej katastrofës! Gazetari i njohur, model i penës, qytetarisë, besnikërisë, modestisë është dhunuar fizikisht, duke sjellë në epiqendër të vëmendjes inekzistencen e ligjeve, forcën dhe kurajon e kri

No Pic available
  • 2016-05-10

Dy ekspertë do përcaktojnë dënim moral dhe material për familjen e Faik Myrtajt

Gjykata Administrative cakton dy ekspertë të cilët do të vendosin për dëmin e shkaktuar në familjen e Faik Myrtajt pas vrasjes së këtij të fundit në protestën e 21 janarit 2011. Ekspertët do të përcaktojnë dëmin moral e material për familjen Myrtaj gjithashtu nëse vetëvrasja e dj

Publikohet letra kërcënuese ndaj Renato Myrtajt, ja çfarë shkruhet në të
  • 2016-05-02

Publikohet letra kërcënuese ndaj Renato Myrtajt, ja çfarë shkruhet në të

  Para dy ditësh, Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt që u vra në protestën e 21 janarit, bëri me dije se i ka ardhur një letër ku e kërcënonin me jetë. Në një deklaratë për mediat, Renato Myrtaj është shprehur se dyshon që letrën kërcënuese ia kanë dërguar ato të cilët

Zbardhet letra kërcënuese, ja çfarë i shkruajnë Renato Myrtajt
  • 2016-05-02

Zbardhet letra kërcënuese, ja çfarë i shkruajnë Renato Myrtajt

Provat që ke për 21 janarin do të jenë funeral i familjes tënde. Dy letrat anonime kërcënuese janë gjetur dje nga Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtaj, i vrarë më 21 janar 2011. Sipas Renatos, dje kur ka hapur derën e shtëpisë së tij ka gjetur në prag të saj letrat me tekstin kërc