Rezultate te kerkimit per termin: +Myslimant

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Zvicerant votojn n referendumin pr minare

Zvicerant po votojn sot n referendumin pr at se a duhet t ndalohet ndrtimi i minareve n Zvicr, t cilat nga partit e krahut t djatht konsiderohen si simbol i islamit militant. Kjo fushat, e kryesuar nga Partia Popullore Zvicerane (SVP), e cila gjat viteve t kaluara n vazhdimsi kafushat kundr imigran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Thomas Michel, nj shembull i dialogut

N nj libr t tij Thomas Michel do t shprehej kshtu: M sht mbushur mendja se myslimant e t krishtert, formojn dy familje t mdha feje q rrjedhin prej nj paraardhsi t prbashkt: Abrahamit (Ibrahimit). sht vullneti i Zotit t jetojm s bashku, n nderim t anasjellt e n paqe, e t punojm t dyja palt, q mbi tok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Zvicra ‘ndalon minaret‘

Agjensia zviceriane e lajmeve njoftoi se rezultatet e referendumit q u zhvillua t dieln, tregojn se shumica e votuesve e kan mbshtetur masn e ndalimit pr ndrtimin e minareve. 57% e votuesve e kan mbshtetur kt mas. Sondazhet n prag t ktij referendumi kishin treguar se shumica e votuesve do t kundrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Festohet sot Dita e Sulltan Novruzit

T gjith myslimant bektashian kan festuar Ditn e Sulltan Novruzit, ditlindjen e t madhit Imam Aliu. Besimtar t shumte nga e gjith Shqipria kan ardhur n Kryegjyshatn Botrore pr t festuar kt dit. Festa e Novruzit shnon fillimin e vitit t ri, sipas sektit Bektashian. Kjo dit cilsohet n mbar botn alevian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Nis sot muaji i shenjtë e Ramazanit

Nis sot Muaji i Shenjt i Ramazanit, i cili konsiderohet si nj nga muajt m t rndsishm pr besimtart mysliman n Shqipri dhe mbar botn. Me kt rast, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman si brenda dhe jasht vendit pr nj agjrim sa m t leht. Ramazani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Mosdurimi fetar

Disa probleme e fenomene q trajtohen n kt shkrim, sikur t vepronte shteti, Policia dhe Shrbimi Inteligjent i Kosovs, do t duhej t’u liheshin ktyre institucioneve. Fatkeqsisht, shprndahen parullat m antishqiptare n 100 vjett e fundit, veprojn organizata islamike m antikombtare, q nuk dihet ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama