Rezultate te kerkimit per termin: +Myslimant

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Zvicra ‘ndalon minaret‘

Agjensia zviceriane e lajmeve njoftoi se rezultatet e referendumit q u zhvillua t dieln, tregojn se shumica e votuesve e kan mbshtetur masn e ndalimit pr ndrtimin e minareve. 57% e votuesve e kan mbshtetur kt mas. Sondazhet n prag t ktij referendumi kishin treguar se shumica e votuesve do t kundrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Festohet sot Dita e Sulltan Novruzit

T gjith myslimant bektashian kan festuar Ditn e Sulltan Novruzit, ditlindjen e t madhit Imam Aliu. Besimtar t shumte nga e gjith Shqipria kan ardhur n Kryegjyshatn Botrore pr t festuar kt dit. Festa e Novruzit shnon fillimin e vitit t ri, sipas sektit Bektashian. Kjo dit cilsohet n mbar botn alevian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Nis sot muaji i shenjtë e Ramazanit

Nis sot Muaji i Shenjt i Ramazanit, i cili konsiderohet si nj nga muajt m t rndsishm pr besimtart mysliman n Shqipri dhe mbar botn. Me kt rast, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman si brenda dhe jasht vendit pr nj agjrim sa m t leht. Ramazani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Mosdurimi fetar

Disa probleme e fenomene q trajtohen n kt shkrim, sikur t vepronte shteti, Policia dhe Shrbimi Inteligjent i Kosovs, do t duhej t’u liheshin ktyre institucioneve. Fatkeqsisht, shprndahen parullat m antishqiptare n 100 vjett e fundit, veprojn organizata islamike m antikombtare, q nuk dihet ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.635Z

Obama uron muajin e Ramazanit muslimanëve

Presidenti i Shteteve t Bashkuara Barak Obama u ka uruar muslimanve n SHBA muaj t mbar Ramazani.N nj deklarat t lshuar nga Shtpia e Bardh Obama thot se Ramazani “kujton parimet e prbashkta, dhe rolin e Islamit n avancimin e drejtsis, progresit, tolerancs dhe dinjitetit t t gjitha qenieve njerz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.636Z

Mbi 1 miliardë besimtarë myslimanë kremtojnë Ramazanin

M shum se 1 miliard besimtar mysliman n mbar botn kan nisur sot Ramazanin, muaji m i shenjt gjat kalendarit islamik, gjat t cilit besimtart luten, besojn dhe agjrojn. Pr 180 milion myslimant q jetojn n Indonezi, muaji nis me ceremoni n varreza n respekt t t vdekurve. Irakent edhe pse nuk ngurojn t b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama