Rezultate te kerkimit per termin: +Naim +Frashri

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Botohet vepra e plot e Naim Frashrit

Sapo ka dal nga shtypi vepra e plot e poetit ton kombtar, Naim Frashri, n gjasht vllime, prgatitur nn kujdesin e akademikve Rexhep Qosja dhe Jorgo Bulo dhe botuar nga Shtpia Botuese Toena. Ky botim pruron dhe bn pjes n bibliotekn Visare t letrsis shqiptare, nism e ksaj shtpie botuese me synimin am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.434Z

Dedin Suli, dekorohet me Urdhërin “ Naim Frasheri” i Artë

Artisti i mirënjohur Dedin Suli është dekoruar mbrëmë me Urdhrin “ Naim Frashri” i Artë, nga Presidenti i Republikës. Të pranishëm gjatë ceremonisë ishin përfaqësuesit e presidencës, Zhani Ciko drejtor i TOB-it, miq dhe kolegë si Albert Janku, Faruk Koka, Llaqi Nako. Ndonëse pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.976Z

Gafa e deputetes se Vlores ngaterron Naim Frasherin me Vaso Pashen

Transmetuar me 08092016 - 1516 Liljana Elmazibr br Njerez jemi gafa bejme Kjo eshte nje shprehje qe shumekujt i shkon per shtat por atyre qe perfaqesojne popullin fare pak ose hicbr br Ndaj kur flasin para popullit te bejne me shume kujdes qe mos mbushi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.450Z

Shkencë; Zbulohen tri gjene që shkaktojnë skizofreninë

Skizofrenia prek afërsisht një në çdo 100 persona dhe në 70 deri 90 për qind të rasteve vihet re tek persona të së njëjtës familje. Në përpjekje për të gjetur një kurë, Konsorciumi Ndërkombëtar i Skizofrenisë i përbërë nga 11 institute në mbarë botën ndërmori një studim k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Topi, mjeshtër për të idhnuarit!

Pr t vazhduar firmosjen pa fund, t mjeshtrive dhe puntorve t atdheut, Presidenti Bamir Topi ka gjetur rastin pr disa aktor e regjisor, ka shfrytzuar si motivacion 65-vjetorin e teatrit. Por kta q ka nderuar me dekoratn mjeshtr ose nuk jan m n kt jet, dhe kshtu lahen padrejtsis q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.912Z

Korçë, sherri për pronën, daja plagos me armë gjahu nipin e tij

KORCË- Konflikti për pronën për pak sa nuk është kthyer në një krim në familje në qytetin e Korçës. Burime nga policia e qytetit juglindor bëjnë me dije se ngjarja është shënuar në lagjen numër 6, pranë shkollës “Naim Frashri”. Nga hetimet paraprake, mësohet se Pël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Presidenti Topi dekoron Teatrin Kombëtar

Presidenti i Republiks, Bamir Topi dekoroi sot me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Sknderbeu”, Teatrin Kombtar me rastin e 65-vjetorit t krijimit t tij, me motivacionin: “Pr kontribut t veant n zhvillimin dhe promovimin e vlerave skenike dhe duke konsoliduar identitetin kombtar t artit dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama