Rezultate te kerkimit per termin: +Naim +Frashri

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Topi, mjeshtër për të idhnuarit!

Pr t vazhduar firmosjen pa fund, t mjeshtrive dhe puntorve t atdheut, Presidenti Bamir Topi ka gjetur rastin pr disa aktor e regjisor, ka shfrytzuar si motivacion 65-vjetorin e teatrit. Por kta q ka nderuar me dekoratn mjeshtr ose nuk jan m n kt jet, dhe kshtu lahen padrejtsis q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.912Z

Korçë, sherri për pronën, daja plagos me armë gjahu nipin e tij

KORCË- Konflikti për pronën për pak sa nuk është kthyer në një krim në familje në qytetin e Korçës. Burime nga policia e qytetit juglindor bëjnë me dije se ngjarja është shënuar në lagjen numër 6, pranë shkollës “Naim Frashri”. Nga hetimet paraprake, mësohet se Pël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Presidenti Topi dekoron Teatrin Kombëtar

Presidenti i Republiks, Bamir Topi dekoroi sot me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Sknderbeu”, Teatrin Kombtar me rastin e 65-vjetorit t krijimit t tij, me motivacionin: “Pr kontribut t veant n zhvillimin dhe promovimin e vlerave skenike dhe duke konsoliduar identitetin kombtar t artit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.412Z

Durrës, një 15-vjeçar plagoset me thikë

Një sherr banal midis dy adoleshentëve nxënës të viti të parë në shkollën Naim Frashri në Durrës përfundoi në plagosjen e 15- vjeçari nga bashkëmoshatari i tij. Burime nga policia e Durrësit bëjnë të ditur se ngjarja ndodhi në korridorin e shkollës. 15- vjeçari me iniciale K.SH

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.838Z

Korçë, sherri për pronën, daja plagos me armë gjahu nipin e tij

KORCË- Konflikti për pronën për pak sa nuk është kthyer në një krim në familje në qytetin e Korçës. Burime nga policia e qytetit juglindor bëjnë me dije se ngjarja është shënuar në lagjen numër 6, pran&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.163Z

Ndahet nga jeta profesor doktor Fehmi Shehu

U nda nga jeta në moshën 83-vjeçare, profesor doktor Fehmi Shehu, një nga pionierët e Inxhinierisë së transporteve në Shqipëri. I diplomuar shkelqyeshëm në Ukrahinë, profesor Shehu ishte nje nga themeluesit e Institutit te Larte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.974Z

Largohen mbeturinat nga Podujeva (Foto)

Pas raportimit të Indeksonline që mbeturinat e kanë mbuluar Podujevën, kompania “Natyra” përmes një aksioni i ka larguar. Kjo kompani ka njoftuar përmes rrjetit social Facebook se “ky aktivitet është mbajtur ditën e diel me 28.06.2

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama