Rezultate te kerkimit per termin: +Nasip +Nao

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.030Z

Naço: Opozita të ndalë bojkotin e kushtëzuar

Lvizja Socialist pr Integrim i krkon opozits t ndal bojkotin dhe t mos kushtzoj marrdhnien e saj me Parlamentin prmes djegies s fletve t votimit. Nnkryetari i LSI-s, Nasip Nao, tha se opozita duhet t luaj rolin e saj n Kuvend edhe pr reformn zgjedhore. "Prfitoj nga rasti pr t&rsq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.857Z

NAO GJYQTART JAN BR SI SUDJA

brbrVendimi I Keshillit te Larte te Drejtesise per te mos shkarkuar gjyqtarin Gjin Gjoni eshte skandaloz dhe qesharak Keshtu ka reaguar Ministri I Drejtesise Nasip Naco I cili theksoi ne nje dalje publike se vendimmarrja e nje dite me pare e KLD-se deshmon se qeveria nuk mund te bashkepunoje me me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Dule nuk nderon çamët, reagon PDU

Tahiri: Ti këlysh i Zervës në Parlamentin shqiptar Prplasen n Kuvend deputett e partis ame me deputetin q prfaqson minoritetin grek. Mungesa e respektit nga kreu i Bashkimit pr t Drejtat e Njeriut ndaj represionit grek mbi komunitetin am ka qen shkaku i ktij debati. Kreu i Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.408Z

Ligji organik për Presidentin, socialistët kundërshtojnë veten

Socialistt kundrshtojn nj ligj organik pr Presidentin n kto momente edhe pse tre vjet m par kan qen ata q kan propozuar nj draft t till. Sipas tyre, ligji organik pr kreun e shtetit mund t pranohet vese n rastin kur ky t jet pjes e nj pakete ndryshimesh q rrit pavarsin e instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.347Z

Naço: Komisioni hetimor, konsensual. Në seancën e parë ligjet me 84 vota

Puna pr maxhorancn dhe opozitn n sesionin e ri kuvendor do t nis me hartimin draftit pr komisionin hetimor pr zgjedhjet. Nnkryetari i parlamentit, Nasip Naco deklaron se 2 partit kryesore do t prfshij 2 variantet e tyre n nj dokument konsensual, mbi bazn e t cilit do t ngrihet dhe komisioni. &r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Kuvendi rrëzon Muçmatajn, Mediu abstenon

Kandidati për Gjykatën e Lartë, 65 vota kundër, 4 pro e 3 abstenim Kuvendi rron kandidaturn e Vexhi Mumatajt pr antar t Gjykats s Lart. Kandidati i propozuar nga Presidenti i Republiks sht rrzuar me 65 votat e demokratve, ndrkoh q Lvizja Socialiste pr Integrim ka votuar pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Muçmataj, gati rrëzimi në Kuvend

Kandidati i tret pr antar t Gjykats s Lart, Vexhi Mumataj, do t votohet sot n seanc plenare. Sipas propozimit tdhe nga Komisioni i Ligjeve, pritet rrzimi i tij me arsyetimin se ka qen pjes e proceseve gjyqsore para viteve ’90, por edhe se nuk ka integritetin profesional dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama