Rezultate te kerkimit per termin: +Nasip +Nao

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Dule nuk nderon çamët, reagon PDU

Tahiri: Ti këlysh i Zervës në Parlamentin shqiptar Prplasen n Kuvend deputett e partis ame me deputetin q prfaqson minoritetin grek. Mungesa e respektit nga kreu i Bashkimit pr t Drejtat e Njeriut ndaj represionit grek mbi komunitetin am ka qen shkaku i ktij debati. Kreu i Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.408Z

Ligji organik për Presidentin, socialistët kundërshtojnë veten

Socialistt kundrshtojn nj ligj organik pr Presidentin n kto momente edhe pse tre vjet m par kan qen ata q kan propozuar nj draft t till. Sipas tyre, ligji organik pr kreun e shtetit mund t pranohet vese n rastin kur ky t jet pjes e nj pakete ndryshimesh q rrit pavarsin e instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.347Z

Naço: Komisioni hetimor, konsensual. Në seancën e parë ligjet me 84 vota

Puna pr maxhorancn dhe opozitn n sesionin e ri kuvendor do t nis me hartimin draftit pr komisionin hetimor pr zgjedhjet. Nnkryetari i parlamentit, Nasip Naco deklaron se 2 partit kryesore do t prfshij 2 variantet e tyre n nj dokument konsensual, mbi bazn e t cilit do t ngrihet dhe komisioni. &r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Kuvendi rrëzon Muçmatajn, Mediu abstenon

Kandidati për Gjykatën e Lartë, 65 vota kundër, 4 pro e 3 abstenim Kuvendi rron kandidaturn e Vexhi Mumatajt pr antar t Gjykats s Lart. Kandidati i propozuar nga Presidenti i Republiks sht rrzuar me 65 votat e demokratve, ndrkoh q Lvizja Socialiste pr Integrim ka votuar pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Muçmataj, gati rrëzimi në Kuvend

Kandidati i tret pr antar t Gjykats s Lart, Vexhi Mumataj, do t votohet sot n seanc plenare. Sipas propozimit tdhe nga Komisioni i Ligjeve, pritet rrzimi i tij me arsyetimin se ka qen pjes e proceseve gjyqsore para viteve ’90, por edhe se nuk ka integritetin profesional dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

Projektligji i SHISH-it, LSI, Naço: Asnjë cenim të marrëdhënieve me PD-në

Kundërshtitë e LSI-së ndaj draftit të qeverisë për SHISH-in nuk cenojnë raportet me PD-në Ligji pr SHISH-in ka nxjerr n pah mendimet ndryshe t dy aleatve qeveritar, LSI-s dhe PD-s, por nj gj e till nuk cenon raportet mes tyre pavarsisht se 24 or pas seancs maraton t s enjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Rezoluta për prokurorinë, opozita abstenon

Rezoluta e Kuvendit pr punn 1-vjeare t Prokuroris s Prgjithshme, por dhe rekomandimet e legjislativit pr vitin n vijim nuk kan marr votat e opozits. Ashtu si n Komisionin e Ligjeve, deputett socialist kan zgjedhur t abstenojn, pasi nuk jan pranuar rreth 30 amendime q ata kishin p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama