Rezultate te kerkimit per termin: +Ndalesa

Total: 2234
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.760Z

Ndalesa në Shengen, Avokati: Nuk hiqet nëse qytetari sbën kërkesë

Ndalesat në zonën Shengen, kur thyen afatet apo për vepra të ndryshme penale, kanë penalizuar shpesh qytetarët. Avokati Krenar Bardhi thotë se  ndalesa qëndron prezente nëse personat nuk paraqesin kërkesë me anë të avokatëve për të kërkuar fshirjen nga sistemi. Mungesa e inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.607Z

Besa, me Apoloninë vjen ndalesa e parë në shtëpi

KAVAJE- Besa nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen e fundit të javës së tetë të Superligës, zhvilluar dje në Kavajë. Për skuadrën e drejtuar nga Shpëtim Duro kjo ishte ndalesa e parë për këtë sezon në fushën e saj, ku kishte arritur vetëm fitore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.253Z

A është Shqipëria ndalesa tjetër për refugjatët?

UNCHR: ...Çfarë ndodh pastaj? Qeveria shqiptare ka qenë jashtëzakonisht ngurruese të angazhohet publikisht me çfarëdo planifikimi, sepse thonë 'nëse flasim për këtë në media, refugjatët do nisen të vijnë'. Por ne u themi, 'ata do të vijnë, bëni ose nuk bëni ju ndonjë plan'. Agj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.303Z

Ndalesa për kryeministrin serb e drejtë

Ndalesa e bërë ditë më parë për hyrjen e kryeministrit serb, Ivica Daçiq, në Kosovë, nga ana e institucioneve vendore, shihet si vendim i drejtë nga analistët politikë. Sipas tyre Bashkimi Evropian duhet të përkrah një vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.476Z

Shqipëria mbi Partinë. Berati, ndalesa e parë e lëvizjes Blushi

Deputeti Ben Blushi dhe mbështetësit e tij, deputetja Mimoza Hafizi, Maqo Lakrori, Marko Bello si dhe Petrit Ago, ka zhvilluar në Berat takimin e parë në kuadrë të lëvizje politike brenda PS-së "Shqipëria mbi Partinë", në një takim që është mbajtur në pallatin e Kulturës. Gjatë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.564Z

Telajo, ndalesa e radhes e Vretos

Telajo eshte shnderruar ne ndalesen e radhes per ndjesite e nje shkrimtareje, qe eshte dashuruar se fundmi me artin pamor. Ka shperthyer permes ngjyrave me penelin qe duket si mjaft i sprovuar ne kete sfide te shkrimtares dhe publicistes Irena Vreto. Autorja korcare e romanit te njohur "Rikthim" ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.455Z

Ahmetaj: Porti i Durrësit, ndalesa e vetme për eksportuesit nga Kosova

Takimi në Prishtinë Ministri: Unifikim procedurave për të lehtësuar tregtinë   Ahmetaj ngriti shqetësimin e bizneseve shqiptare lidhur me tarifën në terminalin doganor të Kosovës Porti i Durrësit duhet të kthehet në një port me procedura unike për eksportuesit nga Kosova, pra t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama