Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 68883 / time 0.025 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 68883 / hits[0] 69239 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Sherr në KZAZ nr 42 në Kavajë, ka përplasje, Ora News i përcjell live

Sherr  në KZAZ nr 42. Gazetarja e Ora News Edjona Dervishi ishte në vendngjarje dhe transmetoi direkt çfarë po ndodhte. “Kanë hyrë me forcë brenda KZAZ” tha Edjona në transmetimin live por  shumë çka është ende e paqartë.  Në një moment një person iu a

No Pic available
  • 2017-06-26

Athina për gurët e Çamërisë në sheshin Skënderbej: Irredentizëm shtetëror

Athina zyrtare ka reaguar me vonesë për vendosjen e gurëve nga Çamëria në sheshin Skënderbej, që u inaugurua para pak ditësh në Tiranë. Në një deklaratë të Ministrisë së jashtme greke, të publikuar pasditen e të hënës, thuhet ndër të tjera se dënojmë vendosjen në sheshin qe

Shpëton Nard Ndoka, PD rimerr Shkodrën, kryeson ndaj PS
  • 2017-06-26

Shpëton Nard Ndoka, PD rimerr Shkodrën, kryeson ndaj PS

Rikthim surprizues i PD-së në Shkodër që po e mban fort pas kthetrave bastionin e saj. Demokratët kanë kaluar në avantazh ndaj PS, duke u shkëputur me 407 vota. Në këtë mënyrë PD i rimerr mandatin e 5 PS. Janë numëruar 238 kuti votimi nga 421 në total. Nga bashkitë, vetëm Puka ka m

No Pic available
  • 2017-06-26

SHBA: Shkeljet zgjedhore, serioze por smund të ndryshojnë rezultatin

Mesazhi i SHBA postuar ne facebook:  Shtetet e Bashkuara urojnë qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike të votës në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, 2017. Votimi u krye me efikasitet dhe në mënyrë paqësore në pjesën më të madhe të Qendrave

Zgjedhjet, mbi 68% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 68% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 44, LSI 18, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 18:00 është numëruar 68.99% e kutive të votimit.&nb

PS mban mandatet e 2013 në Korçë, ja sa merr PD dhe LSI
  • 2017-06-26

PS mban mandatet e 2013 në Korçë, ja sa merr PD dhe LSI

Në qarkun e Korçës kanë mbetur edhe 57 kuti votimi për numërim. Ka përfunduar numërimi në bashkitë Devoll, Kolonjë dhe Pustec. Vijon numërimi në Korçë, Maliq dhe Pogradec. Nga rezultatet e deritanishme të KQZ, PS ka shënuar fitore të thellë. Kryeson me një diferencë prej më shu

A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë?  Kamza mbetet blu
  • 2017-06-26

A do ti marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Kamza mbetet blu

Në qarkun e Tiranës janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit. Deri në orën 17: 25 janë numërur 629 QV kundrejt 1 198 që janë gjithsej. Po a do të marrë 18 mandate Rama në Tiranë? Nga rezultatet paraprake rezulton se PS deri tani ka 17 mandate, 12 mandate PD, 4 LSI dh