Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 68883 / time 0.024 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 68883 / hits[0] 69239 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Talat Xhaferi përplaset me opozitën në Kuvend

Tensione mes opozitës dhe kryeperlamentarit Talat Xhaferri në Kuvend. Në vend që të diskutohet për emërimin e zëvendësministrave deputetët e opozitës nga kryeparlamentari dhe shumica parlamentare kërkuan që të ketë seancë urgjente për problemin me deponinë e egër në Strugë. Situ

Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë
  • 2017-06-16

Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë

Para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët cilësohen si terroristë. Aty thuhet më tej se shqiptarët në luftën e viteve 1998-1999 kanë kidnapuar dhe kanë vrarë civilët serbë e që vazhdohet më tej duke u thënë se familj

No Pic available
  • 2017-06-16

Mos i thoni më femrave se janë shumë të moshuara për të bërë këto gjëra

Shumë njerëz duhet të mësohen se ofendimi më i madh për një femër është ti thojë të mos bëjë dicka pasi është e vjetër. Duke nisur që nga grimi dhe te cështjet e veshjes, ka një moshë të caktuar kur do të dukeshin qesharake nëse do vazhdonin ti bënin. Sipas një studimi nga

No Pic available
  • 2017-06-16

Zbuloni pse në Angli votohet me laps

Nëse në Shqipëri jemi mësuar që ti kryejmë votimet me përdorimin e stilolapsit, në Angli përdoret lapsi. Përdorimi i lapsit ose stilolapsit nuk është i specifikuar në legjislacion. Në angli, lapsat janë përdorur për arsye historike dhe praktike. Përdorimi i tyre nuk rrit mundësin

No Pic available
  • 2017-06-16

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj

No Pic available
  • 2017-06-16

Sulm pranë një xhamie në Kabul, tre persona u vranë

Të paktën tre persona janë raportuar të vdekur në një sulm në Kabul, në një zonë të dominuar nga pakica myslimanë shiitë. Ministria e Brendshme e Afganistanit thotë se sulmi ka ndodhur në xhaminë al-Zahra, që gjendet në periferi të qytetit dhe është konsideruar si sulm terrorist