Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 68883 / time 0.024 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 68883 / hits[0] 69239 /
Mediat italiane komentojnë rezultatin e Exit Poll-it të Ora News për zgjedhjet
  • 2017-06-26

Mediat italiane komentojnë rezultatin e Exit Poll-it të Ora News për zgjedhjet

Mediat italiane komentojnë sot zgjedhjet parlamentare në Shqipëri duke iu referuar exit poll-it të realizuara nga televizioni Ora News në bashkëpunim me institutin italian IPR Marketing. “Në zgjedhjet në Shqipëri kryeson Partia Socialiste”, “Edi Rama rifiton zgjedhjet̶

Zgjedhjet, mbi 2000 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 42, LSI 20
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 2000 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 42, LSI 20

Shqipëria votoi në 25 qershor për zgjedhjet e përgjithshme Parlamentare. Pas dorëzimit të materialeve filloi procesi i numërimit të votave.  Pothuajse në të gjithë qarqet janë hapur disa prej kutive të votimit, ku deri tani në avantazh është Partia Socialiste.  Ajo që bie

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS
  • 2017-06-26

Skrapari nuk tradhëton Metën, forcë e parë me +1000 vota ndaj PS

Po vijon proçesi i numërimit dhe në qarkun e Beratit dhe pse me ritme të ngadalta. Nga 5 bashki që ka qarku, numërimi ka përfunduar vetëm në Skrapar, LSI ka dalë forcë e parë me diferencë të konsiderueshme ndaj PS. Ndërsa ka PD ka marrë një numër modest votash. Klikoni ketu per tu

Përmbyllet votimi në Delvinë, PS udhëheq bindshëm Vlorën
  • 2017-06-26

Përmbyllet votimi në Delvinë, PS udhëheq bindshëm Vlorën

Nga 7 bashkitë e qarkut të Vlorës është përmbyllur votimi në bashkinë Delvinë. Janë drejt përfundimit, Konispoli, Himara, Selenica. Vijon numërimi në Finiq, Sarandë dhe Vlorë. PS e udhëheq bindshëm me vota këtë qark, por ajo çfarë bie në sy është rezultati tmerrësisht i thel

PD mban Hasin me një diferencë të konsiderueshme ndaj PS
  • 2017-06-26

PD mban Hasin me një diferencë të konsiderueshme ndaj PS

Mbyll procesin e numërimit edhe Bashkia Has në qarkun e Kukësit, i vetmi bastion i mbetur i demokratëve. 34 kutitë e votimit të numëruara i kanë siguruar PD një fitore të ndjeshme. E dyta renditet PS, LSI e treta. Klikoni ketu per tu informuar: Exit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 %

No Pic available
  • 2017-06-26

Exit Poll i IPR Marketing dhe Ora News edhe në Financial Times

Exit Polli i realizuar falë bashkëpunimit mes Ora News dhe IPR Marketing, i cili dha një parashikim të përafërt për të gjithë shqiptarët në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, është përdorur si burim referimi nga mediat ndërkombëtarë në artikujt e publik

Zgjedhjet, mbi 2202 QV të numëruara: PS 77 mandate, PD 39, LSI 20
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 2202 QV të numëruara: PS 77 mandate, PD 39, LSI 20

Kur jane numeruar mbi 2202 kuti votimi nga 5362 gjithsej projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 77 mandate, kundrejt PD me 39 mandate. LSI deri tani numeron 20 mandate, PDIU 2 mandate dhe PSD 1 mandat.   Procesi i numerimit po ecen ngadale.