Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 68883 / time 0.025 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 68883 / hits[0] 69239 /
Zgjedhjet, mbi 2430 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 41, LSI 20, PDIU 3
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 2430 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 41, LSI 20, PDIU 3

Kur jane numeruar  2438 kuti votimi nga 5362 gjithsej, 45%  projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 75 mandate, kundrejt PD me 41 mandate. LSI deri tani numeron 20 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   Procesi i numerimit po ecen m

No Pic available
  • 2017-06-26

PD-së i bie edhe Klosi, fiton PS me mbi 500 vota më shumë

Partia Demokratike ka pësuar disfatë edhe në Klos, bashki të cilën në 2015 e fituan të djathtët. PS ka fituar me një diferencë prej 542 votash. Ndërkohë është drejt përfundimit numërimi në Mat, ku kryeson ndjeshëm PS. Në total në qarkun e Dibrës janë numëruar 151 kuti votimi n

Zgjedhjet, mbi 50% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 50% e QV të numëruara: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 14:00 është numëruar  51.08 % e kutive të voti

No Pic available
  • 2017-06-26

KQZ paralajmëron komisionerët: Deri në 22:00 të keni mbaruar numërimin

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Hoxhaj: Të shkojnë menjëherë në vendet e tyre dhe të fillojnë menjëherë

No Pic available
  • 2017-06-26

Basha apel numëruesve: Mos lejoni deformim apo tjetërsim të votës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha apel komisionerëve të numërimit:  Mos lejoni deformim apo tjetërsim të vullnetit. Cdo votë vlen dhe llogaritur deri në fund vijon Klikoni ketu per tu informuar: Zgjedhjet, mbi 2000 QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 42, LSI 20 Klikoni ketu per tu inf

Vijon numërimi në Elbasan, Belshin e merr PS, drejt përfundimit Gramshi
  • 2017-06-26

Vijon numërimi në Elbasan, Belshin e merr PS, drejt përfundimit Gramshi

Belshi është Bashkia e parë në qarkun e Elbasanit që mbylli numërimin e votave, ku PS ka fituar me një diferencë prej 3596 votash. Drejt përmbylljes është numërimi edhe në Gramsh. Ndërkohë vijon numërimi në Elbasan, Cerrik, Librazhd, Peqin, Prrenjas. Klikoni ketu per tu informuar:&

No Pic available
  • 2017-06-26

Ne Elbasan numërohen kutitë e para, Peqinin e mori PDIU

Në  Elbasan procesi i numërimit ka nisur me vonesë. Deri në orën 13: 40 janë numëruar vetëm 28 kuti nga 234 kuti votimi që janë gjithsej. Procesi i numërimit u pezullua për 1 orë në pallatin e Sportit “Tomorr Sinani”.  Këtu po numërohen KZAZ nr 47, 48 dhe 50. Sh