Rezultate te kerkimit per termin: +Ndiqni

Meta: total 1000 / total_found 68883 / time 0.024 / keyword[0] ndiqni / docs[0] 68883 / hits[0] 69239 /
Harxhi e zhgënjyer nga rezultati: PD-ja ime duhet të ringrihet!
  • 2017-06-26

Harxhi e zhgënjyer nga rezultati: PD-ja ime duhet të ringrihet!

Ndërsa vijon numërimi i votave, rezultati zhgënjyes i Partisë Demokratike nuk është pritir mirë nga eksponentë të rëndësishëm të saj.  Edith Harxhi, ish-zv.ministrja e jashtme gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike përpara vitit 2013, shkruan në rrjetet sociale. PD-ja ime duh

PS udhëheq bindshëm Vlorën, mbyllet votimi në Delvinë, Konispol, Selenicë
  • 2017-06-26

PS udhëheq bindshëm Vlorën, mbyllet votimi në Delvinë, Konispol, Selenicë

Nga 7 bashkitë e qarkut të Vlorës është përmbyllur votimi në 3, përkatësisht në Delvinë, Konispol dhe Selenicë. Vijon numërimi në Finiq, Sarandë dhe Vlorë. PS e udhëheq bindshëm me vota këtë qark, por ajo çfarë bie në sy është rezultati tmerrësisht i thellë në bashkinë e

No Pic available
  • 2017-06-26

PS i merr PD-së dhe Klosin, në Mat fitore të thellë

Partia Demokratike ka pësuar disfatë edhe në Klos, bashki të cilën në 2015 e fituan të djathtët. PS ka fituar me një diferencë prej 542 votash. Numërimi ka përfunduar dhë në Bashkinë Mat, ku PS ka fituar me mbi 2000 vota. Në total në qarkun e Dibrës janë numëruar 159 kuti votimi

No Pic available
  • 2017-06-26

Raporti i OSBE/ ODIHR per 25 qershorin, Kukan: Partitë të njohin rezultatin

OSBE/ ODIHR në konferencë prezantojne raportin e hartuar nga 304 vëzhguesve ndërkombëtarë.  -Pati vonesa dhe parregullsi kyçe u vëzhguan -Ndërhyrje nga aktivistë partiakë të autorizuar -Procedura e numërimit nuk u respektua gjithmonë – Zgjedhjet u zhvilluan në kontekstin e

Vijon numërimi në Elbasan, PS fiton ndjeshëm në Belsh dhe Prrenjas
  • 2017-06-26

Vijon numërimi në Elbasan, PS fiton ndjeshëm në Belsh dhe Prrenjas

Belshi dhe Prrenjasi janë dy bashkitë e para në qarkun e Elbasanit që kanë mbyllur numërimin e votave, ku PS ka fituar me një diferencë të ndjeshme. Drejt përmbylljes është numërimi edhe në Gramsh. Ndërkohë vijon numërimi në Elbasan, Cerrik, Librazhd, Peqin. Klikoni ketu per tu i

No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

Zgjedhjet, mbi 58% e QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 42, LSI 18, PDIU 4
  • 2017-06-26

Zgjedhjet, mbi 58% e QV të numëruara: PS 75 mandate, PD 42, LSI 18, PDIU 4

Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit. KQZ përmes zëdhëneses Drilona Hoxhaj apeloi komisionerët të vijojnë me procesin, në të kundërt do të shkarkohen. Ndërkohë deri në orën 14:46 është numëruar 58.77 % e kutive të votimit.&n