Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1022 / hits[0] 1749 /
Odet Carpe Diem për dashurinë
  • 2017-12-25

Odet Carpe Diem për dashurinë

Gezim Basha Përzgjedhja In Love, si thuajse krejt poezia e Preç Zogajt, është një koleksion odesh moderne ku klasi teknik, efektet poetike dhe finesa gjuhësore ofrojnë diagramën e ndjeshmërive të një mendjeje refleksive që e sheh botën me sy lirik. Për shkak se fjalori arkaik i termave

No Pic available
  • 2017-11-27

Zeni Ballazhi me koleksionin Pa titull, për Natën e Bardhë në GKA

Galeria Kombëtare e Arteve hap dyert e saj në Natën e Bardhë. Për këtë, 29 Nëntori, dedikuar natës së gjatë të muzeve, vjen në GKA me inaugurimin e një ekspozite të re. Ekspozita do të inaugurohet në orën 18:00. Në koleksionin Pa titull që artisti kosovar Zeni Ballazhi propozon p

Shkodër, 50-vjeçari me motor plagoset rëndë nga një Benz
  • 2017-10-05

Shkodër, 50-vjeçari me motor plagoset rëndë nga një Benz

Një 50-vjeçar i cili po udhëtonte me motor është përplasur nga një automjet dhe si pasojë ka marrë dëmtime të rënda. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Ndoc Mazi Shkodër,  Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendgjarje ku kanë konstatuar se një mjet tip Benz me targë

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër
  • 2017-10-02

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër

Nga Jovan Jano Jovan Jano Historia e shtetit modern shqiptar fillon me Pavarësinë Kombëtare, shkëputjen e Shqipërisë nga Perandoria Osmane më 28 Nëntor të vitit 1912. Në qeverinë e parë të kryesuar nga Ismail Qemali, institucionet më të rëndësishme ishin ato financiare, që kishte n

No Pic available
  • 2017-09-18

Thatësira e verës, nis përllogaritja e dëmeve për fermerët në bujqësi

Thatësira e tejzgjatur me temperatura të larta gjatë kësaj vere ka sjelle dëme të shumta në sektorin e bujqësisë në Lezhë. Konstatimi vjen nga nga Drejtori i Bujqësisë, Ndoc Lleshi sipas të cilit shumë kultura bujqësore janë tharë, kjo edhe për shkak se ka zona ku mungon sistemi v

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m