Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1022 / hits[0] 1749 /
Shkodër, arrestohen 18 persona, akuzohen për kultivim droge
  • 2017-02-28

Shkodër, arrestohen 18 persona, akuzohen për kultivim droge

Prokuroria e Shkodrës ka urdhëruar ndalimin e 18 personave, të dyshuar si të përfshirë në veprën penale të kultivimit të lëndëve narkotike Mes tyre janë edhe disa kryekomunarë të Shkodrës, ndërsa 8 të tjerë janë shpallur në kërkim. Në operacion janë sekuestruar 31 mijë e 14

FETIH 1453, film historik turk, jo realist
  • 2017-01-29

FETIH 1453, film historik turk, jo realist

Nga Skifter Këlliçi Që në vitin shkollor 1949-50, kur isha nxënës i klasës së 6-të, nga mësimi i historisë së Mesjetës mbaj mend këto data: pushtimin e Kostandinopolit nga pushtuesit otomanë dhe rënien e perandorisë bizantine, më 1453, vdekjen e Gjergj Kastriotit , Skëndërbeu

Kishë apo xhami në kalanë e Shkodrës? Dom Nikë Ukgjini i përgjigjet Pëllumb Xhufit
  • 2017-01-25

Kishë apo xhami në kalanë e Shkodrës? Dom Nikë Ukgjini i përgjigjet Pëllumb Xhufit

Kisha-xhami e vendosur në kalanë e Shkodrës (Kisha e Shën Shtjefnit për katolikët e Xhamia e Sulltan Mehmetit për myslimanët), veçse një debat mes klerit, duket të nxisë debat edhe mes historianëve. Ndryshe nga çe ka parë atë objekt prof. Pëllumb Xhufi, e sheh Dom Nikë Ukgjini

No Pic available
  • 2017-01-23

Milot, tregu i gjësë së gjallë në kushte skandaloze

Këto pamje i përkasin tregut së gjësë së gjallë në Milot të Kurbinit. Tregtimi i produkteve me bazë shtazore bëhet në kushte skandaloze dhe pa çertifikate veterinare, duke u shndërruar në një rrezik serioz për shëndetin e konsumatorëve. Fermerë që vinë nga të gjitha zonat veri

No Pic available
  • 2017-01-13

Skandali, i bllokojnë pronën për shkak të kredisë së një tjetri

Qytetari nga Ungri i Lezhës Ndoc Mark Marku denoncon në emsionin STOP, që transmetohet në Televzionin Klan se toka dhe shtëpia e tij kanë rezultuar të bllokuara papritur në zyrat e hipotekës. Në zyrën e regjistrimit të pasurive i thonë, se shkak është bërë një kredi e pashlyer në

No Pic available
  • 2017-01-03

Rikthimi i dermatozës, fermerët kanë humbur 1.3 milion euro

2016 ishte një vit mjaft i vështirë për fermerët shqiptarë. Pavarësisht sfidave të përhershme, këtë radhë ata u përballën me një sëmundje që preku në masë gjedhin, duke i shkaktuar dëme të konsiderueshme në ekonominë familjare. Sëmundja e gjedhit preku si fillim zonat kufitar

No Pic available
  • 2017-01-03

Busti i rrallë i atë Gjergj Fishtës

Pak kush mund ta dijë se një bust që daton rreth vitit 1940 dhe që i përket Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta  ekziston edhe në ditët e sotme. Ai ndodhet në Lezhë, ndërsa posedues i tij është Preç Ndoj nga fshati Troshan. Mënyra se si është gjetur dhe ruajtur kjo shtatore e cila ka