Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1022 / hits[0] 1749 /
No Pic available
  • 2016-12-31

Busti 70 vjeçar i Fishtës që u gjet në ujërat e lumit Drin

Një bust mbi 70-vjeçar i Homerit Shqiptar At Gjergj Fishta dhe i Ndoc Hil Ndojt i cili ishte personi që e gjeti dhe e ruajti për vite të tëra janë vendosur në fshatin Troshan të Lezhës. Ceremonia e përurimit të këtyre dy busteve u organizua në 76-vjetorn e vdekjes së Fishtës, ndërsa

Dy rrugët e Kol Idromenos
  • 2016-12-27

Dy rrugët e Kol Idromenos

Personazh i çuditshëm, poliedrik dhe njëkohësisht i pashkollë, amator e mjeshtër i shumë fushave e novator, Kolë Idromeno do të imponohet si figura ma përfaqësuese e artit shqiptar të fundit të shekullit XIX dhe e fillimit të shekullit XX. “Dy rrugët” quhet ekspozita e cil

OSHEE, firmat private dëmtojnë rrjetin elektrik në Tiranë e Shkodër
  • 2016-12-21

OSHEE, firmat private dëmtojnë rrjetin elektrik në Tiranë e Shkodër

Rrjeti elektrik i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) është goditur sot në dy raste, duke sjellë pasojë të rënda në pjesët e aseteve (fidra dhe transformatorë) dhe mungesë të energjisë elektrike. Rasti i parë është shënuar në Shkodër, rreth mesditës, ku

No Pic available
  • 2016-12-14

Shkodër, përmbarimi tjetër afat për 20 familjet te ish-Gjeologjiku

Afati i radhës i dhënë nga përmbarimi për të lëshuar shtëpitë, pasi në të kundërt do të ndërhyhej me forcë sërish ra për 20 familjet që jetojnë tek ish gjeologjiku në lagjen Ndoc Mazi në Shkoder. Ato ishin përgatitur që në orët e para të mengjesit të 14 dhjetorit për ta k

Shkodër, shpërthen bombola e gazit në një banesë
  • 2016-12-13

Shkodër, shpërthen bombola e gazit në një banesë

Shpërthimi i bombulës së gazit në një banesë në katin e pestë të lagjes “Ndoc Mazi” ka shkaktuar një person të lënduar ndërsa dëmet materiale janë tepër të mëdha. Shpërthimi ndodhi paraditen e sotme. Ndërhyrja e zjarrfikëses ndihmoi të bëhej lokalizimi i flakëve d

No Pic available
  • 2016-12-13

Shfaqet Bruceloza në Lezhë, deri tani ka prekur 37 krerë gjedhë

Një fermë në Blinisht të Lezhës rezulton e prekur nga Bruceloza, sëmundja ngjitëse që deri më tani ka infektuar 37 krerë gjedhe. Por falë identifikimit në kohë u bë i mundur mospërhapja e sëmundjes tek njerëzit. Drejtori i Bujqësisë në Lezhë Ndoc Lleshi thotë se kafshet e infek

Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës
  • 2016-12-13

Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës

150 vjetori i Ndre Mjedës kremtohet në Biblotekën Kombëtare Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, zhvilloi të martën, më 13 dhjetor, aktivitetin kremtues në 150-vjetorin e lindjes së poetit të shquar Ndre Mjedja, me pjesëmarrjen e Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro-Furxhi, të ftuari