Rezultate te kerkimit per termin: +Ndoc

Meta: total 1000 / total_found 1022 / time 0.000 / keyword[0] ndoc / docs[0] 1022 / hits[0] 1749 /
No Pic available
  • 2016-11-18

Rikthehet makthi dermatoza, fermerët: Lopët ngordhën, vaksinat depove

Rishfaqja e sëmundjes së gjedhit ka revoltuar fermerët e Elbasanit, të cilët thonë se vaksinat shpërndahen në mënyrë selektive. Ata kërkojnë zgjidhje të problemit, pasi siç thonë, nga blegtoria dhe bujqësia nxjerrin të vetmet të ardhura në familje. Fermeri: Vaksina nuk u bë në k

Lezhe uji terhiqet nga banesat
  • 2016-11-13

Lezhe uji terhiqet nga banesat

var fbShare url httpvizionplusallezhe-uji-terhiqet-nga-banesatsize smallbrbrRreth 500 hektare toke ne qarkun e Lezhes vijojne te jene te permbytura Situata me problematike eshte ne fushen e Torovices te Mates dhe ne Zejmen Per shkak te nderprerjes se reshjeve uji eshte terhequr nga banesat por esh

No Pic available
  • 2016-11-07

Eshtrat e 2 nga 38 martirëve të fesë do të prehen në Zadrimë

Dy prej 38 martirëve të fesë do të prehen në vendlindjen e tyre në Zadrimë të Lezhës, ndërkohë që dy të tjerë do të kenë një varr simbolik, për shkak se eshtrat e tyre nuk u gjetën kurrë. Mesha e posacme në nder të Dom Ndoc Suma dhe Dom Luigj Prenushi u mbajt nga Kardinali Erne

Ndalohet nje person me arme zjarri pa leje ne Vau Deje pranga per te
  • 2016-11-06

Ndalohet nje person me arme zjarri pa leje ne Vau Deje pranga per te

Arrestohet ne flagrance nje person ne Vaun e Dejes i cili eshte ndaluar me arme zjarri pa lejebr br Ndoc Kapcari 66 vjec banues ne Vau Dejes u ndalua gjate dites se sotme ne aksin rrugor Kryebushat - Vau Dejesbr br Gjate kontrollit fizik te ushtruar ne brez dyshohet se i eshte gjetur dhe sekuest

Kush janë 38 martirët shqiptarë që po lumturohen sot
  • 2016-11-05

Kush janë 38 martirët shqiptarë që po lumturohen sot

Ditën e sotme po mbahet mesha për  lumturimin e 38 martirëve të fesë katolike në katedralen e Shën shtejfnit. I dërguari i Papa Françeskut, Prefekti i Kongregatës për Cështjet e Shenjtorëve, kardinali Angelo Amato, po kremton meshën për lumnimin e 38 martirëve. Lumturimi i martir

Mbahet mesha e lumturimit të 38 martirëve të kishës katolike, u vranë në komunizëm
  • 2016-11-05

Mbahet mesha e lumturimit të 38 martirëve të kishës katolike, u vranë në komunizëm

Në Shkodër po kremtohet Mesha solemne me ritin e Lumnimit të 38 martirëve të Kishës katolike të periudhës së regjimit diktatorial ateist të komunizmit. Mesha solemne, në Katedralen e Shkodrës, kryesohet nga Kardinali Angelo Amato, Prefekt i Kongregatës së Selisë së Shenjtë për Ç

PORTRETET/ Kush janë 38 martirët shqiptarë që u lumturuan nga Vatikani
  • 2016-11-05

PORTRETET/ Kush janë 38 martirët shqiptarë që u lumturuan nga Vatikani

38 martirë të klerit katolik, të pushkatuar nga regjimi komunist në Shqipëri në vitet 1945-1974 për shkak të besimit në fe, u Lumturuan të shtunën nga Vatikani, në një meshë të organizuar  në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër, një qytet me tradita ne kulture ne verilindje t