Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonese

Total: 7439
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.849Z

Shërbimi i mamografisë, numri i konsultave dhe vizitave tepër i ulët

Ndonese sherbimi i mamografise ne qytetin e Shkodres eshte ne dispozicion prej shume vitesh, eshte dashur konsulta me mjeket e familjes, te cilet kane ndikuar ne rritjen e numrit te femrave te vijne per te marre kete sherbim. Sipas teknikut te imazherise ne repartin e mamografise, Besnik Barbullushi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Shqiperi KQZ vendos zevendesimin e anetareve te opozites ne komisione

Ne Shqiperi komisioni qendror i zgjedhjeve vendosi sot te plotesoje vendet e perfaqesuesve te opozites ne komisionet zonale te votimit. Ndonese jane tejkaluar shume afate Partia Socialiste dhe ajo e Bashkimit te te Drejtave te njeriut te cilat kane shumicen ne gjysmen e ketyre komisioneve nuk i kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.770Z

A/H1N1, qytetaret hezitojne te bejne vaksinen

Ndonese nuk kane informacionin e duhur mbi vaksinen kunder virusit A H1N1 qytetaret shqiptare hezitojne ta aplikojne ate, pasi kane frike nga komplikacionet edhe pse autoritetet shendetesore bejne apel qe grate shtatzena dhe te semuret kronike duhet ta bejne me domosdoshmeri . Ne poliklin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.483Z

Shuhet zjarri ne Dubai

brbrZjarri qe perfshiu nje hotel ne nje gratacele luksoze ne Dubai duke shkaktuar panik oret e fundit te 2015-es eshte shuar ndonese re tymi shihen ende nga ndertesa Fatmiresisht nga flaket nuk u shenuan viktima por u plagosen lehte 16 persona 4 skuadra zjarrfikesish mberriten ne vendngjarje Person

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.425Z

Raporti i ISHP per perdoruesit e alkoolit

brbr15 e shofereve ne kryeqytet jane konsumues te pijeve alkoolike kjo sipas nje raporti te fundit bere nga Instituti i Shendetit Publik Eksperti per duhanin dhe alkoolin Roland Shuperka thekson se problematike eshte rritja e numrit te adoleshenteve qe perdorin pijet e forta sidomos ne fundjave Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.134Z

Trashani: Prokuroria te nxjerre para drejtesise shkaktaret e 9 janarit

Deputetet shkodrane te Partise Demokratike i kerkuan dje Prokurorise se Pergjithshme, qe te vinte perpara drejtesise pergjegjesit e tragjedise se ndodhur ne 9 janar te 2004, ku humben jeten 28 persona, teksa tentonin per nje jete me te mire, te kalonin Adriatikun per ne Itali. Ne deklaraten e lexuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.106Z

KQZ gati plani per zgjedhjet e 8 majit. PS kerkon shtyrjen e pergatitjeve

KQZ ka vendosur te mos prese politiken dhe te nise pergatitjet per zgjedhjet vendore. Ndonese dy anetaret e majte te Komisionit Qendror kerkuan ti jepnin dy muaj kohe partive per te ndryshuar kodin elektoral para se te miratonin ne detaje planin e veprimit maxhoranca votoi pro nisjes se punes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama