Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrhyn

Total: 28
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.646Z

Izraeli bllokon anijen tjetër me ndihma

Ushtria izraelite ka ndaluar nj tjetr anije me ndihma humanitare q ishte nisur pr n Gaza duke shkelur bllokadn e vendosur nga Tel Avivi. Komandot u ngjitn n anijen 1.200 tonshe irlandeze "Rachel Corrie", dhe e pushtuan brenda disa minutash duke e drguar at n Izrael. Tel Avivi tha se ndihma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Vdes n Itali e plagosura n tragjedin e Grdecit

Nj nga tjetr e plagosur n tragjedin e Grdecit ka ndrruar jet n Itali. Ajo sht Nafie Lai, 37 vje e cila gjat shprthimit gjendej n fabrikn e montimit t armve dhe mori plag t rnda djegjeje n mbi 80% t trupit. Bluzat e bardha italiane kan konfirmuar vdekjen e s res shqiptare, megjith prpjekjet e bra pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Talebanët sulmojnë dy xhami, 50 viktima

Rikthehet ankthi i sulmeve terroriste n Pakistan. Nj grup militantsh t armatosur deri n dhmb me eksploziv jan futur n dy xhami n qytetin e Lahores, duke qlluar mbi turmat me arm automatike dhe Granada. N xhami ndodheshin afro 2000 besimtar q ishin mbledhur pr lutjen e s premtes. 30 prej tyre u vran,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Vlor, policia shpton nga mbytja tre persona

Tre persona q u rrezikuan t mbyteshin mbrmjen e s diels n ujrat e nj lumi n afrsi t bazs detare t Pasha Limanit, u shptuan nga forcat e policis q ndrhyn n koh. Burime zyrtare t policis lokale, bn t ditur se 3 shtetasit mes t cilve edhe drejtuesi i nj furgoni me t cilin udhtonin, u prfshin nga ujra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Brae akuzon Topin: Po ndrhyn n organin e akuzs

Nnkryetari i Grupit Kuvendor socialist, Erion Brae, ka akuzuar sot Presidentin Bamir Topi pr ndrhyrje n hetimet e Organit t Prokuroris prr rrugn Durrs-Kuks. Brae iu referua pr kt, ndrrimit nga ana e Presidentit t prokurorit q po hetonte shtjen n fjal. Ligjvnsi socialist bri t ditur se PS do ti drgoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Srebrenica, gjenerali: Faji i homoseksualëve

Masakra e Srebrenics nuk u parandalua nga trupat holandeze pr faktin se ata ishin homoseksual. sht ky pretendimi i nj ish-gjenerali amerikan, i cili thot se vrasja e 8 mij burrave mysliman n vitin 1995, mund t ishte evituar nse batalioni i ushtrarve hollandez, q operonte n zon t mos ishte i prbr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Berluskoni grindet me gazetarin dhe sulmon opozitën

Gazetart pr kryeministrin italian jan si mushkonjat, nuk e ln kurr rehat. N nj konferenc pr shtyp t mbajtur n Rom kryeministri Berluskoni nuk arriti t mbaronte nj fjali si pasoj e nj gazetari, i cili i bnte pyetje papushim dhe pa rradh, n lidhje me akuzat pr korrupsion q rndojn mbi t dhe mbshtets t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama