Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrhyrjet

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Emërohet drejtori ri i ambasadës italiane për Bashkëpunimin për Zhvillim

Nga mesi i korrikut, Aldo Sicignano, ekonomist, do t jet drejtori i ri i zyrs s Bashkpunimit Italian pr Zhvillim. Sicignano ka nj prvoj t gjat n menaxhimin e ndihmave pr zhvillimin dhe pr ndrhyrjet e emergjencs t bashkpunimit italian, po ashtu edhe pr programet, pr fondet dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Lohan: Drejtsia, dy parime

Tiran (start)-Ambasadori i Komisionit Evropian n Tiran Helmut Lohan gjat pjesmarrjes n nj tryez binjakzimi, deklaroi se drejtsia n t gjith botn funksionon mbi dy parime, sistemi mbi prgjegjshmrin mbi ligjit si dhe mos ndrhyrjet e politiks n kt sistem. Sipas Lohan, nse kto dy ekuilibra prishen, ather

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Ministria e Kulturës: Bashkia nuk ka leje për punimet në shesh

Ministria e Kulturs ka denoncuar nisjen e punimeve n sheshin "Sknderbej" me pretendimin se po shkelet haptas ligji. N nj dalje t posame, Drejtori i Trashgimis Kulturore, tha se nisja e punimeve nuk shtkonform vendimeve t Kshillit Kombtar t Restaurimeve. Kt fakt e pohoi dhe kreu i Institut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.919Z

Klos, banorët tre ditë pa ujë

Ndrhyrjet e paligjshme n linjn e ujsjellsit, kan ln pa uj t pijshm fshatin Bene t Bashkis s Klosit, n rrethin e Matit. Banort e ktij fshati kan m tepr se tre dit q vuajn mungesn e ujit n ditt e nxehta t vers. Shkak pr mungesn shtndrhyrja e disa banorve n linjn e ujsjellsit pr t marr uj pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Shoqata "Tirana", protestë për monumentet

Pushteti vendor duhet t garantoj transparenc n ndrhyrjet q po bn n qendrn e Tirans dhe prfshirjen e qytetarve n shtje t rndsishme, t cilat kan t bjn me identitetin historik dhe arkitektonik t Tirans. Kjo ka qen thirrja q i kashoqata “Tirana” pushtetit vendor pas ndrhy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Larja e duarve m e efektshme se prdorimi i ilaeve

Pengesat fizike t tilla si larja e duarve dhe mbajtja e maskave dhe dorezave mund t jen m t efektshme se prdorimi i ilaeve pr parandalimin e prhapjes s viruseve t tilla si gripi dhe SARS-i, sipas nj studimi. Studimi i botuar n "British Medical Journal", (Revista Mjeksore Britanike) vjen n momen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama