Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrhyrjet

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Konflikti, reagon BE

Pas reagimi nga ana e ambasads s SHBA, kan reaguar sot edhe ambasadort e Bashkimit Evropian t akredituar n Tiran, pr konfliktin m t fundit midisi Ministris s Brendshme dhe asaj t Drejtsis, me Prokurorin e Prgjithshme. Ambasadort kan shprehur shqetsimin e tyre, pr kt prkeqsim t marrdhnieve midis inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Larja e duarve m e efektshme se prdorimi i ilaeve

Pengesat fizike t tilla si larja e duarve dhe mbajtja e maskave dhe dorezave mund t jen m t efektshme se prdorimi i ilaeve pr parandalimin e prhapjes s viruseve t tilla si gripi dhe SARS-i, sipas nj studimi. Studimi i botuar n "British Medical Journal", (Revista Mjeksore Britanike) vjen n momen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Vijon kufizimi i dritave në gusht

OSSH: Operatori i Sistemit t Shprndarjes (OSSH) njoftoi dje se do t vijonte me kufizimin e energjis elektrike pr shkak t remonteve, t parashikuar n planin e investimeve dhe t ndrrimit t linjave. Ndrprerja e dritave do t kryhet pr javn q vjen, n datat 16-20 gusht, ndrsa remontet do t kryhen nga ora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Golem, ndërhyrja e shtetit përkeqëson ndotjen në plazhe

Dalin mbi rr ujrat e zeza q shkonin n det me tuba Mjedisort kan zbritur srish n plazhet e Shkmbit t Kavajs dhe Golemit pr t verifikuar ndrhyrjet e reja n tubacionet e bllokuara t ujrave t zeza q derdhen n Adriatik, si dhe pr t ndrprer lidhjet ekzistuese n kanalin e qendrs s Golemit. Sfidues jan shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.567Z

Operacionet, kardiokirurgët italianë operojnë në zemër 13 fëmijë

Ndërhyrje te fëmijët me sëmundje të lindura të zemrës, të cilat kanë të bëjnë me keqformime të valvulave, enëve të gjakut Kardiokirurgt italian dhe ata shqiptar kto dit n spitalet universitare n Tiran kan kryer mbi 13 operacione te fmijt, t cilt kan lindur me smundje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.576Z

Trajnohen kujdestarët e parë për fëmijët autikë

Fondacioni "Fmijt Shqiptar" ka filluar trajnimin e specialistve t Qendrs "Fluturo pr Jetn" me metodat m bashkkohore t trajtimit t fmijve t spektrit autik. Ky trajnim bhet n kuadr t Projektit, “Program Formimi n ndrhyrjet e sjelljes pr terapist fmijsh me rregullime t spektri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Mungesat e ujit, mbi 200 ndërhyrje të paligjshme

Sauk Vetm nj jav pas protests s banorve t Saukut pr munges t ujit t pijshm, punonjsit e Ujsjellsit jan rikthyer pr e furnizuar serisht zonn. Gjat inspektimeve n rrjet jan konstatuar rreth 200 lidhje t paligjshme, ndrkoh q banort jan furnizuar sistematikisht dhe shumica sipas drejtorit te Ujsjellsit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama