Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Kroacia

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Etnosi avangardë

Baviola Shatro Përfundon edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar "Takimet muzikore të dy boteve" Nj miksim midis xhazit dhe tingujve t etnosit ballkanik, dhe atij oriental – nj prvoj eksperimentale q tronditi kalan e Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

BE zgjat paktin e tregtisë me Ballkanin

Komisioni Europian ka miratuar zgjatjen edhe pes vjet, deri n 2015-n paktin preferencial t tregtis mes 27 vendeve t BE-se dhe 7 vendeve t Ballkanit Perndimor. Marrveshja e nnshkruar n vitin 2000, lejon hyrjen e pothuajse t gjitha mallrave t eksportit nga Ballkani n BE pa taksa doganore apo kufizime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Pushimet jashtë vendit, rriten çmimet e paketave turistike

Nse shum qytetar t Shqipris do t zgjedhin pr t pushuar jasht vendit dhe kryesisht n Turqi, duhet t paguajn m shum se nj vit m par. Ndrsa n vitin 2009, shum agjenci turistike uln mimet e paketave turistike si pasoj e efekteve t krizs globale, kjo nuk do t ndodh n vitin 2010. Pr sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

Nisma e PE-së, Buzek: Komitet të posaçëm për vizat e shqiptarëve

Presidenti i BE-së: Brenda 2010-s, Shqipëria mund të marrë statusin Parlamentari Evropian ndrmerr nj nism t re mbshtetse pr liberalizimin e vizave t shqiptarve. Presidenti i Parlamentit Evropian i njoftoi dje pasdite n Bruksel Kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, ngritjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Ekstradohet në Serbi i dënuari për vrasjen e Kryeministrit Gjinxhiç

Pjestari i Klanit t Zemunit, Sretko Kalini, i fundmi i bands Kroacia ka ekstraduar tek autoritetet n Serbi, Sretko Kaliniin, i dnuar n munges nga drejtsia serbe me 30 vjet burgim pr pjesmarrje n vrasjen e ish-kryeministrit t Serbis, Zoran Gjingji. Ai u soll nga Kroacia n Beograd me nj avion t posam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Sot raporti i KE-s pr progresin e Shipris drejt BE-s

Agjencia Reuters si dhe e prditshmja amerikane International Herald Tribune, publikuan dje t dhna lidhur me raportin e progresit t vendeve kandidate dhe t asociuara pr antarsim n Bashkimin Europian. Sipas gazets, vetm Kroacia ndoshta do t jet e gatshme t antarsohet n BE deri n vitin 2010. Sipas gaze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Shum filma, shum shikues

Ditn e dyt t gars s filmit n Skena UP u shfaqn edhe 14 filma tjer, nga disa shkolla filmi. Shumllojshmria e filmave dhe zhanreve mblodhi n Kineman ABC shum shikues, t cilt vazhdojn t shprehin interesim t madh pr filmat. Filmat e shfaqur vinin nga shkolla t ndryshme si nga Rusia, Franca e Kroacia, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama