Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa

Total: 3175
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Kuvendi miraton "Berisha 4"

Kuvendi ka miratuar dje n mbrmje me votat e mazhorancs ndryshimet n kabinetin qeveritar. Opozita pr emra t prvem votoi kundr, ndrsa n ndonj rast, si ishte rasti i Genc Pollos, nuk mori pjes n votim. Kshtu, me 84 vota pro u miratua dekreti pr shkarkimin e Genc Pollos dhe 30 kundr, ndrsa pr emrimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.294Z

Europa po përballet me vështirësi me pasojat e motit të keq

N shum vende jan shtuar masat pr t mbrojtur t pastreht nga reshjet e dendura t dbors dhe errat e fuqishme. Gjat dits s sotme, pritet q n Gjermani t bjer deri n 40 cm dbor. N qytete si Dyseldorfi, punonjs t Kryqit t Kuq po ngrejn tenda pr akomodim urgjent t t pastrehve, ndrsa 10 vet deri m tani kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.585Z

Përmirësohet gjendja në hidrocentrale

Gjendja n hidrocentralet shqiptare t ngritura mbi lumin Drin ka vijuar t prmirsohet. Sipas inoformacioneve t ors 13 niveli t gjith liqeneve sht nn nivelin maksimal t lejuar. N Fierz niveli aktual sht 290.58 metra nga 296 q sht pika kritike. Prurjet jan 500 m3/sek ndrsa shkarkimet 880 m3/sek. N Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Morin, radh t gjata

Pika kufitare e Morinit me Kosovn, sht bllokuar sot pr disa or rresht, pr shkak t vargut t gjat t makinave. Rreth 400 automjete jan n radh, ndrsa presin t kalojn n ann tjetr t kufirit. Pala kosovare n Vrnic, aktualisht po punon vetm me nj sportel, ndrsa ajo shqiptare n Morin t Kuksit me katr sportel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Vetëvaret te kodrat e liqenit borxhliu

Tiran Nj 35-vjear i ka dhn fund jets duke u vetvaruar nga Kodrat e Liqenit Artifi cial n Tiran. Kalimtar t rastit kan lajmruar policin pr ngjarjen, ndrsa menjher kan nisur verifi kimet dhe hetimet. Policia kat ditur se viktima sht shtetasi Florian Spahiu, 35 vje, nga Pogradeci. Kufoma e t riut sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Çmenduria, 198 lëvizje në Superiore

12 skuadrat elitare n Shqipri kan bler 105 lojtar, ndrsa 93 jan larguar Ashtu si ndodh n do ver, merkato e futbollistve n Shqipri vazhdon t jap shifra t “mendura”. Prpara startit t sezonit t ri, skuadrat ndryshojn me themele, duke regjistruar shifra rekord pr sa u takon afrimeve dhe larg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama