Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa

Total: 3175
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Sinoptikanët: Me gushtin ikën edhe vapa

Vera e ktij viti duket se ka respektuar kalendarin dhe i ka dhn fund t nxehtit me muajin gusht. Q nga dita e mrkur, temperaturat nuk do t jen m t larta se 29 grad celcius, dhe sipas metereologve shtatori do t jet nj muaj i freskt. Rreshjet e shiut pritet t jen prezente n t gjith territorin deri n fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Një gjerman, për historinë e kishës shqiptare

Konferenca Ipeshkvore e Shqipris dhe Nunciatura Apostolike e Shqipris, n rastin e 150-vjetorit t themelimit t Seminarit Ndrdioqezan Shqiptar n Shkodr (1859), m 17 prill, pran ktij seminari, organizoi n Shkodr nj program festiv. N kuadr t ktij programi njditor n ambientet e semina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Rniet dhe ngritjet e vjeshts

Rniet dhe ngritjet e klubeve dhe t futbollistve gjat nj sezoni, jan evidente gjithmon n botn e futbollit. Uebfaqja italiane, yahoo.it, e kanj analiz rreth klubeve dhe futbollistve q patn rnie dhe ngritje t tyre gjat ktij gjysm (gati) sezoni. Skuadrat e rikthyera Bayern Munchen Klubi bavarez bri m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.294Z

Pa Kosovafilm nuk ka kinematografi të Kosovës

Intervistë me drejtorin e Shtëpisë së Filmit Kosovafilmi, z. Gani Mehmetaj Shtpia filmike e Kosovs, ndr m t njohurat, “Kosovafilm”, ka gati dy projekte kinematografike, q presin financimin nga Qendra Kombtare Kinematografike. Por bashk me kto dy projekte, ky vit sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Durrës, nëna e adoleshentit të vrarë kërkon mbrojtje

Lumturi Curri: Jeta e djemve t tjer, e pasigurt “M mbroni fmijt, krkoj drejtsi! Nuk mund t jetoj me ankthin e jets s tyre, nuk mund t jetoj duke pritur do dit pr kufoma!”. Me lot n sy dhe rroba t zeza q i mbulojn t gjith trupin, Lumturi Curri lutet q ankthi i saj t prfundoj dhe shteti ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

Bode: Kriza ekonomike kaloi, marsi rrit të ardhurat fiskale

Treguesit/Muaji mars tejkalon të ardhurat nga tatimet e doganat. Të ardhurat e marsit, 28% më të larta se vitin e kaluar Vendi yn i ka kaluar efektet e krizs ekonomike dhe ekonomia shqiptare i sht kthyer ritmeve t rritjes. Treguesit ekonomik flasin pr nj performanc pozitive.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

shtja e Kosovs po i rikthehet 1912-s

Si duket tani kemi hyr n nj proces shum kompleks t zgjidhjes s shtjeve ballkanike me theks t veant t zgjidhjes s shtjes s Kosovs . Pas shum prpjekjeve pr ta normalizuar dhe qetsuar kt terren respektivisht kt rajon dhe pas shum propozimeve disa nga m serioze e disa nga m t koklaviturat dhe t ndrysh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama