Rezultate te kerkimit per termin: +Ndryshimi

Meta: total 1000 / total_found 21206 / time 0.009 / keyword[0] ndryshimi / docs[0] 21206 / hits[0] 25970 /
Zgjedhjet, Basha konfirmon Xhelal Mziun për Kamzën
  • 2019-03-09

Zgjedhjet, Basha konfirmon Xhelal Mziun për Kamzën

Një javë para protestës kombëtare të 16 Marsit, kryedemokrati takoi qytetarët e Paskuqanit. Një prej tyre ishte kjo zonjë që u ankua se i ishte hequr ndihma ekonomike. Në mbyllje të këtyre takimeve kryedemokrati konfirmoi kandidimin e kryebashkiakut të Kamzës, Xhelal Mziu për një tj

Basha: Rama bredh me charter, qytetarët nuk kanë para për biletë autobusi
  • 2019-03-09

Basha: Rama bredh me charter, qytetarët nuk kanë para për biletë autobusi

Nga Paskuqani, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ftoi qytetarët të bashkohen me 16 mars në sheshin e protestës, ndërsa pohoi se kjo është e vetmja rrugë për të çliruar vendin nga kriza ku është kapluar. Basha foli gjithashtu me tone të ashpra për lidhjen e qeverisë me oligarkët, të

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt
  • 2019-03-07

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të mos keni frikë nga turbulencat. E para, ndoshta më e rëndësishmja: avionët nuk bien.  Duhet të ketë qenë një eksperiencë e

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje
  • 2019-03-06

Mandatet dhe protestat, Arvizu: Opozita pa strategji, dhuna nuk është zgjidhje

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, i pyetur për zhvillimet politike në vend deklaron se aktualisht shumë shqiptarë ndihen të depresionuar dhe të sfilitur. E di që opozita ndihet shumë

Zyrtare, FIFA aprovon ndryshime të rëndësishme në futboll!
  • 2019-03-05

Zyrtare, FIFA aprovon ndryshime të rëndësishme në futboll!

Ndryshime të rëndësishme në futboll. Bordi ndërkombëtar i FIFA-s, aprovoi këtë fundjavë, disa ndryshime në rregulloren e futbollit, që pritet ta bëjnë më interesantë këtë sport. Janë 7 gjithsej ndryshimet e zyrtarizuara  nga FIFA. MURI  NË GODITJET STANDARDE Ndryshimi më i rën

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

ALBIN KURTI KËRCËNON EDI RAMËN!
  • 2019-03-02

ALBIN KURTI KËRCËNON EDI RAMËN!

Nga Bekim REXHEPI Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të mund të mbetet figura më kërcënuese politike e Edi Ramës, për këtë Edi Rama është i vetëdijshëm dhe nuk do të mund ta fsheh inatosje e tij.  Albin Kurti, është dhe mbetet i vetmi aktualisht që mund ta le në opozitë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama