Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.406Z

GOGOLI BERISHA DHE NEVOJA PËR VEPRIM

ZAMIRA ÇAVO Është në filozofinë e politikanëve demagogë e diktatorë, që të përdorin paraardhësin e tyre si gogol për të larguar vëmendjen e njerëzve nga ata vetë! Kështu bëri edhe Enveri me A. Zogun, kur në çdo fjalim përmendte statistikat e kohës së Zogut për tu krahasuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.611Z

FOTOT/ Kasharistan, ose nevoja urgjente për reformën territoriale

Këto ditë që po diskutohet për reformën territoriale, më së shumti po dëgjohet që të flitet për disa njësi të vogla vendore, që vetëm marrin nga buxheti i shtetit dhe nuk i kthejnë asgjë atij. Por pavarësisht këtij problemi, emergjenca e reformës territoriale vjen prej këtyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.521Z

Nevoja për tu ndjerë seksi sërish

Ata kishin shkuar për t'u argëtuar në një prej parqeve të lojërave më të mëdhenj në Britani. Por teksa ishin në trenin e shpejtë, ndodhi e pamendueshmja. Vagoni i saj përplaset me një tjetër dhe skena që pasoi ishte si e një filmi horror. 15 persona u plagosën në parkun Alton Tow

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.458Z

Moisiu Ndjehet nevoja e zgjedhjeve

Në përfundim të fjalës së tij në Top Story, ish-presidenti Alfred Moisiu, ripërsëriti edhe njëherë qendrimin e tij kundër ndryshimeve kushtetuese të 2008-s. Ai tha se u ndryshua më shumë se gjysma e ligjit themeltar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.715Z

Nevoja ulëritëse për komunikim

Çfarë e shtyn një regjisor drejt një teksti dramaturgjik gjithnjë ka të bëjë, ja me eksperimentin, ja me angazhimin politiko-social. Po të jenë në koherencë, një adaptim logjik me realitetin e publikut, që të dyja mund t’i japin dorë regjisorit për sukses. Nëse ky mendim rrjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.208Z

Zhvillohen aktivitete me nxënësit me nevoja të veçanta

Në kalanë e Vushtrrisë sot organizohen aktivitete argëtuese dhe edukative me nxënësit me nevoja të veçanta nga shkolla "Nënë Tereza" në Mitrovicë, organizuar nga Këshilli Rinor i Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë dhe mbështetur nga programi i NDI, "Zhvillimi i udhëheqjes ndër-etnik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.003Z

Një kënd i lojërave për fëmijë me nevoja të veçanta

Të mërkuren duke filluar nga ora 11:00 Kompania Coca-Cola Hellenic në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës do të bëjë inaugurimin e projektit "Kënd i lojërave për fëmijët me nevoja të veçanta". Këndi i lojërave do të vendoset afër lojërave ekzistuese në Parkun e Qytetit ndërsa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama