Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.052Z

Braçe i përgjigjet Blushit: Nevoja për karrierë kur prodhon llafe nuk sjell asgjë

Deputeti socialist Erion Braçe,  i është përgjigjur Ben blushit, duke dhënë se nevoja për karrierë personale kur prodhon llafe nuk sjell asgjë. Nevoja për karrierë personale kur prodhon llafe nuk sjell asgjë, as ndryshim dhe as përmirësim të jetës së qytetarëve të Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.071Z

Shënohet Dita ndërkombëtare e personave me nevoja të veçanta

Personat me nevoja të veçanta përballën me një gjendje të vështirë dhe diskriminuese. Pamundësia e shkollimit, mungesa e shërbimeve adekuate, pamundësia e qasjes në objekte, diskriminimi në punë, janë vetëm disa nga problemet me të cilat përballën ata çdo ditë. Në Kosovës, pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.163Z

Adriatik, sështë nevoja të kërkosh në evidencat e Ministrisë së Brendshme serbe!

Në argumentet e Prokurorisë së Përgjithshme, se pse Flamur Noka nuk ka shkelur ligjin e dekriminalizimit, përmendet fakti se ai nuk figuron në evidencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme Serbe dhe si rrjedhojë nuk ka evidenca dënimesh në lidhje me këtë subjekt. Në fakt nuk ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.030Z

NEVOJA E RISHKRIMIT TË HISTORISË

MONIKA SHOSHORI STAFA -    SHENJAT E HARRUARA INTELEKTUALE HEBREJE NË SHQIPËRI- Këto vitet e fundit, çështja e shpëtimit të hebrenjve në Shqipëri ka nisur të studiohet më seriozisht. Mirëpo çdo hap që hidhet përpara për njohjen e çështjes shoqërohet me pikëpyetje gjithfarëshe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.889Z

Personat me nevoja specifike 2 muaj pa marre pensionet

Personat me nevoja specifike dhe ata që trajtohen me ndihmë ekonomike nga shteti po përballen prej më shumë se dy muajsh me vonesa në marrjen e pagesës. Ngërçi financiar prek 165 mijë persona me nevoja specifike, të cilët nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.222Z

Nevoja për një ligj për Presidencën

Nga Mero Baze Zyra e Presidentit të Republikës po kthehet pak nga pak në një qeveri paralele në vend, duke fryrë administratën me zyrtarë politikë të Partisë Demokratike, që tashmë paguhen me taksat e shtetit shqiptar. Aktualisht Presidenti ka këshilltarë dy herë më shumë se kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.073Z

Veliaj: Për vitin 2016, buxhet ambicioz për shkollat ku nevoja është më e madhe

Fëmijët e vegjël të Njësisë Administrative nr. 5 do të kenë nga sot një çerdhe të rikonstruktuar sipas standardeve bashkëkohore. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në çerdhen nr. 16, ku deklaroi se për vitin 2016 është planifikuar një buxhet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama