Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.071Z

Shënohet Dita ndërkombëtare e personave me nevoja të veçanta

Personat me nevoja të veçanta përballën me një gjendje të vështirë dhe diskriminuese. Pamundësia e shkollimit, mungesa e shërbimeve adekuate, pamundësia e qasjes në objekte, diskriminimi në punë, janë vetëm disa nga problemet me të cilat përballën ata çdo ditë. Në Kosovës, pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.163Z

Adriatik, sështë nevoja të kërkosh në evidencat e Ministrisë së Brendshme serbe!

Në argumentet e Prokurorisë së Përgjithshme, se pse Flamur Noka nuk ka shkelur ligjin e dekriminalizimit, përmendet fakti se ai nuk figuron në evidencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme Serbe dhe si rrjedhojë nuk ka evidenca dënimesh në lidhje me këtë subjekt. Në fakt nuk ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.030Z

NEVOJA E RISHKRIMIT TË HISTORISË

MONIKA SHOSHORI STAFA -    SHENJAT E HARRUARA INTELEKTUALE HEBREJE NË SHQIPËRI- Këto vitet e fundit, çështja e shpëtimit të hebrenjve në Shqipëri ka nisur të studiohet më seriozisht. Mirëpo çdo hap që hidhet përpara për njohjen e çështjes shoqërohet me pikëpyetje gjithfarëshe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.889Z

Personat me nevoja specifike 2 muaj pa marre pensionet

Personat me nevoja specifike dhe ata që trajtohen me ndihmë ekonomike nga shteti po përballen prej më shumë se dy muajsh me vonesa në marrjen e pagesës. Ngërçi financiar prek 165 mijë persona me nevoja specifike, të cilët nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.222Z

Nevoja për një ligj për Presidencën

Nga Mero Baze Zyra e Presidentit të Republikës po kthehet pak nga pak në një qeveri paralele në vend, duke fryrë administratën me zyrtarë politikë të Partisë Demokratike, që tashmë paguhen me taksat e shtetit shqiptar. Aktualisht Presidenti ka këshilltarë dy herë më shumë se kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.073Z

Veliaj: Për vitin 2016, buxhet ambicioz për shkollat ku nevoja është më e madhe

Fëmijët e vegjël të Njësisë Administrative nr. 5 do të kenë nga sot një çerdhe të rikonstruktuar sipas standardeve bashkëkohore. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në çerdhen nr. 16, ku deklaroi se për vitin 2016 është planifikuar një buxhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.188Z

Nevoja për politikë jopolitike

  "Isha 5 metra larg kur nisi katastrofa. Sapo isha kthyer, kur pashë flakën. Vrapova drejt shpatit. Mora motrën 14 vjeçe, e cila m'u rrëzua njëherë, dhe vetëm vrapoja... Ishim duke mbushur karrocat me barut. Kishim vetëm 2 muaj e gjysmë që kishim filluar nga çmontimi i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama