Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.153Z

Koçi: PS të distancohet nga afera e 21 prillit

Deputeti socialist Petro Koçi kërkoi dje në emër të bashkimit të PS-së një korrigjim të asaj që ndodhi në 21 prill. “Përçarja e PS para zgjedhjeve të 2009-ës mund të korrigjohet vetëm me një rishikim serioz dhe të përgjegjshëm të mënyrës së administrimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Presidenti Topi viziton Kosovn n prag t pavarsis

N Prishtin po bhen prgatitjet e fundit pr pritjen e presidentit, Bamir Topi, i cili fillon sot nj vizit triditshe n Kosov. Presidenti i Shqipris do t shoqrohet gjat vizits n Kosov nga nj delegacion 100 antarsh. Pjestar t delegacionit do t jen antar t qeveris, deputet t parlamentit, prfaqsues t op

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.139Z

Unë besoj se ky ndryshim po vjen nëpërmjet të rinjve

Të gjithë pyesin sesi ka mundësi që një njeri me ngjyrë (i pari në historinë amerikane) që starton një lëvizje kaq dinamike dhe menjëherë fiton zemrat e shumicës amerikane? Në këtë moment që ndodhet SHBA-ja, nevoja për ndryshime rrënjësore është imediate. Por, ajo që na i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.517Z

Urdhri, Kuvendi ndalon telefonatat familjare

• Kuvendi i Shqipërisë i kërkon administratës së tij të mos abuzojë me telefonat.Fatura e lartë e telefonit fiks, i mbërritur në adresë të Kuvendit nga ana e Albtelekomit, ka bërë që sekretari i Përgjithshëm i këtij institucioni të lëshojë urdhrin e mësipërm në &cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.747Z

Kriza ekonomike, eksportet ranë me 10 për qind gjatë vitit 2008

 Kriza globale ka ndikuar në rënien e eksporteve të mallrave shqiptare. Sipas raportit më të fundit të ACIT (Qendra Shqiptare për tregti ndërkombëtare), gjatë vitit 2008 eksportet shqiptare u rritën 15 %, ndërkohë që 2007 shënoi rritjen prej 25 %. Rënie të eksporteve ka shënua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.377Z

Situatë e qetë në Mitrovicë

Mitorvicë - Është mbledhur sot Komiteti për Siguri në Mitrovicë i cili ka vlerësuar se gjendja gjatë fundjavës në këtë qytet ka qenë e qetë dhe pa incidente. Kryetari i komunës Bajram Rexhepi, tha se prej vendosjes së misionit evropian EULEX i në gjithë Kosovën duke përfshirë ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.880Z

Godo: Është dyfishuar numri i dhurimeve të gjakut

 “Krahasuar me një vit më parë është dyfishuar numri i dhuruesve vullnetarë të gjakut”. Këtë deklaratë bëri dje Ministrja e Shëndetësisë, Anila Godo. Vetëm pak ditë, nga 14 qershori, që njihet si dita ndërkombëtare e dhurimit të gjakut, ajo bëri apel për më sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama