Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.747Z

Kriza ekonomike, eksportet ranë me 10 për qind gjatë vitit 2008

 Kriza globale ka ndikuar në rënien e eksporteve të mallrave shqiptare. Sipas raportit më të fundit të ACIT (Qendra Shqiptare për tregti ndërkombëtare), gjatë vitit 2008 eksportet shqiptare u rritën 15 %, ndërkohë që 2007 shënoi rritjen prej 25 %. Rënie të eksporteve ka shënua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.377Z

Situatë e qetë në Mitrovicë

Mitorvicë - Është mbledhur sot Komiteti për Siguri në Mitrovicë i cili ka vlerësuar se gjendja gjatë fundjavës në këtë qytet ka qenë e qetë dhe pa incidente. Kryetari i komunës Bajram Rexhepi, tha se prej vendosjes së misionit evropian EULEX i në gjithë Kosovën duke përfshirë ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.880Z

Godo: Është dyfishuar numri i dhurimeve të gjakut

 “Krahasuar me një vit më parë është dyfishuar numri i dhuruesve vullnetarë të gjakut”. Këtë deklaratë bëri dje Ministrja e Shëndetësisë, Anila Godo. Vetëm pak ditë, nga 14 qershori, që njihet si dita ndërkombëtare e dhurimit të gjakut, ajo bëri apel për më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.103Z

Rrëshqitje toke në Gramsh, evakuohen 2 familje

Përkeqësohet situata e rrëshqitjeve të tokës, në dy fshatra të rrethit të Gramshit. Të paktën dy familje në komunën e Kukurit, janë evakuuar, sepse banesat e tyre mund të shemben nga momenti në moment, ndërkohë dhjetëra të tjera janë të pasigurta. Komuna e Poroçanit dhe e Kukur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.053Z

Obama,fushatë pro paketës së ndihmës

Presidenti i SHBA-së Barak Obama ka vazhduar fushatën për mbështetjen e paketës së tij stimuluese për ekonominë, në një shesh ndërtimi në afërsi të Washingtonit. Presidenti Obama njoftoi për planin për ndarjen e një pjese të paketës së ndihmës për infrastrukturën e Shteteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.060Z

Dinamo, barazim 1-1me Prishtinen

Dinamo ndahet ne paqe me Prishtinen e Kosoves. Ndeshja miqesore qe u zhvillua dje ne dreke, ne kryeqytetin kosovar me rastin e pavaresise se Kosoves, mes ekipit kampion te Shqiperise dhe ekipit kampion te Kosoves, perfundoi ne barazim 1-1. Ne miqesoren Prishtina-Dinamo, interesi i tifozeve ishte i l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.355Z

Durrës, prishet skaneri në port, fluks mjetesh në radhë

Prej tre ditësh, skaneri i rrezeve X në terminalin e kontenierëve në portin e Durrësit, rezulton jashtë funksionit. Si rezultat, kontrolli i mjeteve po bëhet me metodën e vjetër të shkarkimit të mallrave ,duke krijuar radhë të gjata. DURRES- Prishet skaneri i rrezeve X në terminal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama