Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.103Z

Rrëshqitje toke në Gramsh, evakuohen 2 familje

Përkeqësohet situata e rrëshqitjeve të tokës, në dy fshatra të rrethit të Gramshit. Të paktën dy familje në komunën e Kukurit, janë evakuuar, sepse banesat e tyre mund të shemben nga momenti në moment, ndërkohë dhjetëra të tjera janë të pasigurta. Komuna e Poroçanit dhe e Kukur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.053Z

Obama,fushatë pro paketës së ndihmës

Presidenti i SHBA-së Barak Obama ka vazhduar fushatën për mbështetjen e paketës së tij stimuluese për ekonominë, në një shesh ndërtimi në afërsi të Washingtonit. Presidenti Obama njoftoi për planin për ndarjen e një pjese të paketës së ndihmës për infrastrukturën e Shteteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.060Z

Dinamo, barazim 1-1me Prishtinen

Dinamo ndahet ne paqe me Prishtinen e Kosoves. Ndeshja miqesore qe u zhvillua dje ne dreke, ne kryeqytetin kosovar me rastin e pavaresise se Kosoves, mes ekipit kampion te Shqiperise dhe ekipit kampion te Kosoves, perfundoi ne barazim 1-1. Ne miqesoren Prishtina-Dinamo, interesi i tifozeve ishte i l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.355Z

Durrës, prishet skaneri në port, fluks mjetesh në radhë

Prej tre ditësh, skaneri i rrezeve X në terminalin e kontenierëve në portin e Durrësit, rezulton jashtë funksionit. Si rezultat, kontrolli i mjeteve po bëhet me metodën e vjetër të shkarkimit të mallrave ,duke krijuar radhë të gjata. DURRES- Prishet skaneri i rrezeve X në terminal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.278Z

TCH i vjen ne ndihme 12 vjecarit Klinton

Jeta e varfer e Klintonit, vogelushit 12 vjecar nga fshati Stapanice e Malisheves ka prekur zemrat e biznesmeneve dhe diplomateve njekohesisht. Top Channel, i cili solli tregimin per jeten ne kushtet e varferise se skajshme qe ben vogelushi, se bashku me kompanine DigitAlb ka vendosur te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.582Z

Bashkia, 250 milione leke per Bllokun 51

Me nje fond prej 250 milione lekesh nga te ardhurat e Bashkise se Tiranes ka nisur rikonstruksioni i infrastruktures ne bllokun 51, qe kufizohet nga rruget "Don Bosko", "Jordan Misja" dhe nje segment i Unazes. Projekti eshte pjese e punes se vazhdueshme te Bashkise se Tiranes, qe synon ndryshimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.981Z

Dimri në prag, rriten çimet e naftës dhe gazit

Temperaturat vazhdojnë të bien me ardhjen e hershme të dimrit por acari po ndihet edhe në bursë. Ndërsa kartmonedha amerikane ka vazhduar rënien, çmimet e naftës dhe gazit po rriten duke fituar gjithnjë e më shumë terren. Një fuçi naftë në bursën amerikane dhe në atë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama