Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.521Z

Nevoja për tu ndjerë seksi sërish

Ata kishin shkuar për t'u argëtuar në një prej parqeve të lojërave më të mëdhenj në Britani. Por teksa ishin në trenin e shpejtë, ndodhi e pamendueshmja. Vagoni i saj përplaset me një tjetër dhe skena që pasoi ishte si e një filmi horror. 15 persona u plagosën në parkun Alton Tow

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.458Z

Moisiu Ndjehet nevoja e zgjedhjeve

Në përfundim të fjalës së tij në Top Story, ish-presidenti Alfred Moisiu, ripërsëriti edhe njëherë qendrimin e tij kundër ndryshimeve kushtetuese të 2008-s. Ai tha se u ndryshua më shumë se gjysma e ligjit themeltar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.715Z

Nevoja ulëritëse për komunikim

Çfarë e shtyn një regjisor drejt një teksti dramaturgjik gjithnjë ka të bëjë, ja me eksperimentin, ja me angazhimin politiko-social. Po të jenë në koherencë, një adaptim logjik me realitetin e publikut, që të dyja mund t’i japin dorë regjisorit për sukses. Nëse ky mendim rrjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.208Z

Zhvillohen aktivitete me nxënësit me nevoja të veçanta

Në kalanë e Vushtrrisë sot organizohen aktivitete argëtuese dhe edukative me nxënësit me nevoja të veçanta nga shkolla "Nënë Tereza" në Mitrovicë, organizuar nga Këshilli Rinor i Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë dhe mbështetur nga programi i NDI, "Zhvillimi i udhëheqjes ndër-etnik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.003Z

Një kënd i lojërave për fëmijë me nevoja të veçanta

Të mërkuren duke filluar nga ora 11:00 Kompania Coca-Cola Hellenic në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës do të bëjë inaugurimin e projektit "Kënd i lojërave për fëmijët me nevoja të veçanta". Këndi i lojërave do të vendoset afër lojërave ekzistuese në Parkun e Qytetit ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.214Z

EurekaFest: Nevoja - nëna e shpikjes

Shprehja "Nevoja është nëna e shpikjes”, ishte ekspozuar këtë muaj në qytetin Kembrixh, në kuadër të vlerësimit që Instituti i Teknologjisë në Masachusets , akordoi për disa të të rinj që kanë bërë novacione. Maura Farrely e Zërit të Amerikës, vizitoi këtë espozitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.604Z

Nevoja per rotacion

Vangjel Tavo - Edhe pak ditë na ndajnë nga dita e votimit. Edhe pak ditë na ndajnë nga mundësia për të nisur një kapitull të ri për mbarë popullin tonë dhe për të shkruar një histori të re më të lumtur nga k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama