Rezultate te kerkimit per termin: +Nevoja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.208Z

Zhvillohen aktivitete me nxënësit me nevoja të veçanta

Në kalanë e Vushtrrisë sot organizohen aktivitete argëtuese dhe edukative me nxënësit me nevoja të veçanta nga shkolla "Nënë Tereza" në Mitrovicë, organizuar nga Këshilli Rinor i Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë dhe mbështetur nga programi i NDI, "Zhvillimi i udhëheqjes ndër-etnik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.003Z

Një kënd i lojërave për fëmijë me nevoja të veçanta

Të mërkuren duke filluar nga ora 11:00 Kompania Coca-Cola Hellenic në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës do të bëjë inaugurimin e projektit "Kënd i lojërave për fëmijët me nevoja të veçanta". Këndi i lojërave do të vendoset afër lojërave ekzistuese në Parkun e Qytetit ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.214Z

EurekaFest: Nevoja - nëna e shpikjes

Shprehja "Nevoja është nëna e shpikjes”, ishte ekspozuar këtë muaj në qytetin Kembrixh, në kuadër të vlerësimit që Instituti i Teknologjisë në Masachusets , akordoi për disa të të rinj që kanë bërë novacione. Maura Farrely e Zërit të Amerikës, vizitoi këtë espozitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.604Z

Nevoja per rotacion

Vangjel Tavo - Edhe pak ditë na ndajnë nga dita e votimit. Edhe pak ditë na ndajnë nga mundësia për të nisur një kapitull të ri për mbarë popullin tonë dhe për të shkruar një histori të re më të lumtur nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.052Z

Braçe i përgjigjet Blushit: Nevoja për karrierë kur prodhon llafe nuk sjell asgjë

Deputeti socialist Erion Braçe,  i është përgjigjur Ben blushit, duke dhënë se nevoja për karrierë personale kur prodhon llafe nuk sjell asgjë. Nevoja për karrierë personale kur prodhon llafe nuk sjell asgjë, as ndryshim dhe as përmirësim të jetës së qytetarëve të Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.071Z

Shënohet Dita ndërkombëtare e personave me nevoja të veçanta

Personat me nevoja të veçanta përballën me një gjendje të vështirë dhe diskriminuese. Pamundësia e shkollimit, mungesa e shërbimeve adekuate, pamundësia e qasjes në objekte, diskriminimi në punë, janë vetëm disa nga problemet me të cilat përballën ata çdo ditë. Në Kosovës, pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.163Z

Adriatik, sështë nevoja të kërkosh në evidencat e Ministrisë së Brendshme serbe!

Në argumentet e Prokurorisë së Përgjithshme, se pse Flamur Noka nuk ka shkelur ligjin e dekriminalizimit, përmendet fakti se ai nuk figuron në evidencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme Serbe dhe si rrjedhojë nuk ka evidenca dënimesh në lidhje me këtë subjekt. Në fakt nuk ka s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama