Rezultate te kerkimit per termin: +New +York +Post

Total: 837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.992Z

Alec Baldwin, kryebashkiaku i ri i New York-ut

Pas Shwarzeneggerit, Alec Baldwin mund të jetë aktori hollivudiane që tenton post të rëndësishëm në politike pasi ai mund të jetë kryebashkiaku i ri i New York-ut.Kështu ka njoftuar 'Huffington Post" por edhe vetë zëdhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.723Z

Vritet nga i dashuri në një akt ekzorcizmi në New York, mbesa e Morgan Freeman

Transmetuar më 17.08.2015 - 11:39 Goditet me thikë për vdekje ‘në ekzorcizëm’, mbesa e Morgan Freeman.  Aktorja 33-vjeçare E’Dena Hines u vra nga i dashuri i saj në një rrugë në Manhattan, i cili gjatÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.966Z

Hakerët sulmojnë faqen e New York Times

 Dy javë pas problemeve të paraqitura në serverët e New York Times një sulm i hakerëve e ka nxjerrë kësaj radhe tërösisht jashtë funksionimit faqen e internetit të gazetës. Një "sulm dashakeq nga jashtë" ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.044Z

New York, kapet duke kopjuar në testim, nxënësia vret veten

NEW YORK-Një nxënëse në një shkollë të mesme në New York, ka kryer vetëvrasje pasi është kapur duke kopjuar në testin e gjuhës gjermane. Omotayo Adeoye, 17-vjeçare, është kapur duke shikuar telefonin e saj gjatë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.679Z

Kush e vrau ‘New York Times‘-in?

Muhabeti i botës së mediave, pak javë më parë, ishte profili rraskapitës 11000 fjalësh i Mark Bowden-it në ‘Vanity Fair‘ i bërë për Arthur Sulzberger Jr, publikuesi i gazetës ‘New York Times‘ dhe kryetari i kompanisë që është pronare e saj. Bowden nuk përdor fjalë të fsheh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.388Z

New York Times shkruan për këngëtaren shqiptare: Një zë i madh, perfekt

Në një artikull special, prestigjiozja amerikane Neë York Times, shkruan vlerësimet më të larta për këngëtaren shqiptare Dua Lipas, e cila çdo ditë e më shumë po jeton suksese në industrinë botërore të muzikës. New York Times @nytimes A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.395Z

Shpallja e Pavarësisë në vitin 1912 sipas “The New York Times”-it

Shkrimet që publikoi gazeta e njohur amerikane para dhe pas 29 Nëntorit. Përpjekjet për të penguar shpalljen e pavarësisë dhe roli i Ismail Qemalit Gazeta “Albania” risjell për lexuesit e saj të gjitha shkrimet që u botuan në gazetën prestigjioze amerikane “The New York Times” p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama