Rezultate te kerkimit per termin: +New +York +Post

Total: 837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.935Z

Kidman dhe Urban blejnë shtëpi në New York

New York, 13 gusht - Aktorja e Holliwoodit, Nicole Kidman, dhe burri i saj, ylli i muzikës kaltri, Keith Urban, i kanë zgjeruar pronat e tyre të patundshmërive, pasi dyshja ka blerë një apartament të ri në New York në vlerën e 10 milionë dollarëve.Siç njofton MIA, yjet, të cilët lëvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.080Z

"New York Times” mbështet Obamën

Redaksia e gazetës amerikane, New York Times, ka vendosur që në zgjedhjet presidenciale të mbështetë presidentin aktual të SHBA-së, Barack Obamën.Në komentin e gazetës u theksua se redaksia me entuziazëm mbështet rizgjedhjen e Obamës, me vlerësimin se ai deri me tani ka dëshmuar një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.963Z

Sulmohet faqja e internetit e 'New York Times'

Faqja e internetit të së përditshmes amerikane ‘New York Times’ nuk ka mundur të funksionojë për të dytën herë këtë muaj. Kompania e ka përshkruar këtë si një sulm të jashtëm dashakeqës. Sipas disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.882Z

Siri, vdes reporteri i “New York Times”

Korrespondenti i “New York Times”, Anthony Shadid, dy herë fitues i çmimit prestigjioz “Pulitzer”, ndërroi jetë ndërsa po raportonte nga Siria. 43-vjeçari besohet se vuante nga azma dhe e pati të pamundur të mbërrinte në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.878Z

Siri vdes reporteri i New York Times

Korrespondenti i “New York Times”, Anthony Shadid, dy herë fitues i çmimit prestigjioz “Pulitzer”, ndërroi jetë ndërsa po raportonte nga Siria. 43-vjeçari besohet se vuajti një sulm azme, shkaktuar nga një reagim alergjik d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.536Z

Obama Gjendje katastrofe ne New York

 Uragani "Sandy", tashmë i klasifikuar si stuhi tropikale vijon të shkaktojë dëme dhe viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të paktën 16 persona rezultojnë të vdekur ne SHBA dhe një tjetër person ka vdekur n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.706Z

Gazeta New York Times fiton 4 çmime Pulitzer

Gazeta New York Times ka fituar katër Çmimet Pulitzer për gazetari, duke përfshirë një shkrim që ekspozoi korrupsionin në nivelet e larta të qeverisë së Kinës. Gazeta gjithashtu fitoi çmime për raportimin në praktikat e biznesit të kompanive Apple dhe Wal-Mart dhe mbulimin e pasoja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama