Rezultate te kerkimit per termin: +New +York +Post

Total: 837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.536Z

Obama Gjendje katastrofe ne New York

 Uragani "Sandy", tashmë i klasifikuar si stuhi tropikale vijon të shkaktojë dëme dhe viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të paktën 16 persona rezultojnë të vdekur ne SHBA dhe një tjetër person ka vdekur n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.706Z

Gazeta New York Times fiton 4 çmime Pulitzer

Gazeta New York Times ka fituar katër Çmimet Pulitzer për gazetari, duke përfshirë një shkrim që ekspozoi korrupsionin në nivelet e larta të qeverisë së Kinës. Gazeta gjithashtu fitoi çmime për raportimin në praktikat e biznesit të kompanive Apple dhe Wal-Mart dhe mbulimin e pasoja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.992Z

Alec Baldwin, kryebashkiaku i ri i New York-ut

Pas Shwarzeneggerit, Alec Baldwin mund të jetë aktori hollivudiane që tenton post të rëndësishëm në politike pasi ai mund të jetë kryebashkiaku i ri i New York-ut.Kështu ka njoftuar 'Huffington Post" por edhe vetë zëdhënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.723Z

Vritet nga i dashuri në një akt ekzorcizmi në New York, mbesa e Morgan Freeman

Transmetuar më 17.08.2015 - 11:39 Goditet me thikë për vdekje ‘në ekzorcizëm’, mbesa e Morgan Freeman.  Aktorja 33-vjeçare E’Dena Hines u vra nga i dashuri i saj në një rrugë në Manhattan, i cili gjatÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.966Z

Hakerët sulmojnë faqen e New York Times

 Dy javë pas problemeve të paraqitura në serverët e New York Times një sulm i hakerëve e ka nxjerrë kësaj radhe tërösisht jashtë funksionimit faqen e internetit të gazetës. Një "sulm dashakeq nga jashtë" ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.044Z

New York, kapet duke kopjuar në testim, nxënësia vret veten

NEW YORK-Një nxënëse në një shkollë të mesme në New York, ka kryer vetëvrasje pasi është kapur duke kopjuar në testin e gjuhës gjermane. Omotayo Adeoye, 17-vjeçare, është kapur duke shikuar telefonin e saj gjatë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.679Z

Kush e vrau ‘New York Times‘-in?

Muhabeti i botës së mediave, pak javë më parë, ishte profili rraskapitës 11000 fjalësh i Mark Bowden-it në ‘Vanity Fair‘ i bërë për Arthur Sulzberger Jr, publikuesi i gazetës ‘New York Times‘ dhe kryetari i kompanisë që është pronare e saj. Bowden nuk përdor fjalë të fsheh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama