Rezultate te kerkimit per termin: +News

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.944Z

Sondazhet, "Ora News" kontrakton "IPR Marketing"

Radio televizioni "Ora News" futet në garë për të shpallur i pari rezultatin e zgjedhjeve të 28 qershorit. "Ora News" ka nënshkruar kontratën me kompaninë më të madhe italiane të sondazheve të opinionit, "IPR Marketing", për të publikuar katër sondazhe për zgjedhjet, si dhe të reali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.251Z

Biznes me fake news

Pak pas atentatit në Las Vegas morën dhenë edhe një sërë lajmesh të rreme. Përse ndodh kjo dhe si përhapen fake news? Prej atentatit në Las Vegas gjetën vdekjen 58 vetë dhe u plagosën më tepër se 500 të tjerë. Stephen Paddock, atentantori, vdiq gjithashtu. Motivet për veprën e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.289Z

News Int. mohon akuzat

Kompania News Int. mohoi akuzat se ka përdorur metoda të jashtëligjshme për të siguruar informacione “delicate” në lidhje me ish-kryeministrin laburist, Gordon Braun. Sipas BBC-së, si tabloidi Sun dhe Sunday Times kanë mohuar akuzat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.292Z

Zgjedhjet,Ora News-IPR Marketing,sondazhe

Radio Televizioni Ora News futet në garë për të shpallur i pari rezultatin e zgjedhjeve të 28 qershorit. Ora News ka nënshkruar kontratën me kompaninë më të madhe italiane të sondazheve të opinionit IPR Marketing, për të publikuar katër sondazhe për zgjedhjet si dhe të realizojë nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.512Z

BMM:Ora News, televizioni më i balancuar

"Ora News" rezulton televizioni më i balancuar në raportin e Bordit të Monitorimit të Medias për periudhën 28 maj- 18 qershor. Në raportin e Bordit të Monitorimit të Medias rezulton se "Ora News"i ka dhënë kohë të barabartë Partisë Demokratike dhe Partisë Socialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.792Z

Dhimitër Gjoka largohet nga News 24

Dhimitër Gjoka, spikeri i njohur nuk do të jetë më pjesë e televizionit News 24. Për arsye që ende nuk dihen, revistawho.com ka mësuar se spikerin e edicionit qendror nuk do të jetë më pjesë e televizionit informativ News 24. Ai  është një nga folësit e njohur të lajmeve në Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.486Z

Ora News feston dy vjetorin e krijimit

Televizioni "Ora News" feston sot 2-vjetorin e krijimit të saj. Të ftuar nga media, nga jeta akademike, stafi, miq janë pjesë e kësaj ceremonie madhështore, e cila inaguron edhe hapësirat e saj të reja të punës. Në fjalën e tij, presidenti i Ora News,Ylli Ndroqi falenderoi drej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama