Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Express

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.175Z

Milionat e BE për Ballkanin

E përditshmja britanike “Daily Express” krtitikon ashpër vendet e Bashkimit Europian për ndihmën prej 1,1 miliard eurosh vënë në dispozicion të vëndeve si Shqipëria, që janë ende shumë larg aderimit në familjen Europia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.366Z

Pas tre muajsh konfiskojnë hajninë

EULEX ka paralajmëruar se pas tre muajsh do të ndërmerren hapat e parë në luftën kundër krimit ekonomik. Në fillim të vjeshtës, organet gjyqësore do t’ua konfiskojnë pasurinë njerëzve që e krijuan atë në mënyrë të paligjshme. Burime të Express nga misioni europian thonë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.469Z

Shef Grabovci

Adem Grabovci është emëruar Shef i Grupit Parlamentar të PDK’së. Paraprakisht, kjo pozitë i ishte ofruar Fatmir Limajt, por ai e kishte refuzuar. Në një prononcim për Express, Grabovci thotë se zgjedhja e tij në këtë post është bërë pa asnjë kundërshti. Nga Express më 06

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.320Z

Hysi sfidon Interin?

Kampioni dhe fituesi i Superkupës së Kosovës, Hysi pritet që brenda këtij muaji ta sfidojë gjigantin italian, Inter. Gazeta Express ka mësuar se krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës, në bashkëpunim me bardhezinjtë, po mundohen t’i bindin italianët për ta zhvilluar një ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.067Z

Konfirmohet vdekja e personit që u aksidentua sot në magjistralen e Pejës (Foto)

Policia e Kosovës ka konfirmuar se i aksidentuari i sotëm në magjistralen e Pejës ka vdekur. Zëdhënësi i Policisë, Xhevat Ibra ka treguar se nesër do të dalin me raport të detajur lidhur me ngjarjen “Vetëm mund të konfirmoj se pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.656Z

Nigeria s’na ka njohur

Ministria e Jashtme e Kosovës po e mban Nigerinë në listën e shteteve që e kanë njohur pavarësinë. Një javë më parë, njohja është mohuar nga Ministri i Jashtëm i Nigerisë, Olugbenga Oshiru. Behgjet Pacolli vazhdon të insistojë se ky vend e ka njohur Kosovën. Autoritetet kosovare v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.542Z

Ndër të vrarët nga sulmet në Pakistan, ka edhe zyrtarë policorë dhe roje të universitetit

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se ndër të vrarët e sulmit terrorist në universitetin Bacha Khan të Pakistanit, ka student, zyrtarë policor, roje të universitetit dhe një profesor i lëndës së kimisë, Syed Hamid Hussain. Shumë prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama