Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Express

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.067Z

Konfirmohet vdekja e personit që u aksidentua sot në magjistralen e Pejës (Foto)

Policia e Kosovës ka konfirmuar se i aksidentuari i sotëm në magjistralen e Pejës ka vdekur. Zëdhënësi i Policisë, Xhevat Ibra ka treguar se nesër do të dalin me raport të detajur lidhur me ngjarjen “Vetëm mund të konfirmoj se pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.656Z

Nigeria s’na ka njohur

Ministria e Jashtme e Kosovës po e mban Nigerinë në listën e shteteve që e kanë njohur pavarësinë. Një javë më parë, njohja është mohuar nga Ministri i Jashtëm i Nigerisë, Olugbenga Oshiru. Behgjet Pacolli vazhdon të insistojë se ky vend e ka njohur Kosovën. Autoritetet kosovare v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.542Z

Ndër të vrarët nga sulmet në Pakistan, ka edhe zyrtarë policorë dhe roje të universitetit

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se ndër të vrarët e sulmit terrorist në universitetin Bacha Khan të Pakistanit, ka student, zyrtarë policor, roje të universitetit dhe një profesor i lëndës së kimisë, Syed Hamid Hussain. Shumë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.327Z

Tirana, tri ditë me kinemanë greke

 Përgjatë tri ditëve, në Tiranë u prezantuan filmat më të mirë grekë. Për herë të parë në Tiranë u zhvillua Java e kinemasë greke, një aktivitet, i cili nuk kaloi pa u vënë re. Mbi 500 vetë ndoqën Festivalin e Filmit Grek i cili u organizua, në datat 8, 9 dhe 10 tetor në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.451Z

Gold AG me album të ri & spot

Reperi i njohur Gold Ag më 28 nëntor do ta plasojë në treg albumin e tij më të ri, i cili titullohet Aga in da House. Ky është albumi i tretë që Gold Ag plason në shitje, pas atyre dy të parëve Lanet dhe Amaneti. Reperi me prejardhje nga Presheva tha se albumi i tij i ri e mban emrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.524Z

KE-Viza në BE vetëm kosovarët që jetojnë në Serbi

  PRISHTINE, 6 korrik NOA-Komisioni Evropian ka vendosur që liberalizimi i vizave me Serbinë të mos vlejë për asnjë qytetar të Kosovës që disponon pasaporta biometrike të Republikës së Serbisë. Kjo bëhet e ditur sot nga shtypi kosovar, në faqet e të cilit shpjegohet se vendimi p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.531Z

Tash, Ministrinë

AKR’ja ka riaktualizuar kërkesën për të marrë edhe një ministri në Qeverinë e Kosovës. Kjo parti po e sheh si mundësi të mirë largimin e Hajredin Kuçit nga posti i Ministrit të Drejtësisë, për zbatimin e marrëveshjes Thaçi –Pacolli. Nënkryetari i AKR’së, Vegim Gas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama