Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjela

Total: 4200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.459Z

Ngjela: Kërkon hetimin e Bollanos

Në seancën e ditës së hënë në Kuvend, deputeti Spartak Ngjela ka ngritur shqetësimin e tij në lidhje me deklaratat e bëra nga kryetari i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano. Ngjela ka qenë mjaft i ashpër në qëndrimin e tij, duke e quajtur një injorant dhe kundërshtar të hapur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.114Z

Ngjela: Topi të shkarkojë gjyqtarët

Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, duke iu referuar vendimit më të fundit të Gjykatës së Apelit për të lënë në arrest me burg ish-kreun e Gardës, Ndrea Prendi, i bën thirrje Presidentit Topi të reagojë. Sipas tij, Presidenti duhet të shkarkojë gjyqtarët e korruptuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Ngjela Kerkojme zgjedhje te parakohshme

Tirane 19 mars NOA 8211 Kerkojme zgjedhje te parakohshme. Kjo eshte kerkesa e perseritur e Opozites se Bashkuar qe perfaqesuesi i saj Spartak Ngjela ka bere me dije sot para mediave. Sipas tij Opozita e Bashkuar se nuk do te ndalet deri ne rrezimin e qeverise. Ajo do ta tregoje forcen e saj me ane t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.649Z

Ngjela: Berisha të dëgjojë Perëndimin

Ka përfunduar mbledhja e kreut socialist Rama me alaatët. Në një prononcim për mediat pas përfundimit të takimit kreu i PLD-së Spartak Ngjela theksoi se në mbledhje u ra dakort për një përkrahje të plotë të botës perëndimore në lidhje me zgjidhjen e krizës politike në vend. "Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.522Z

Ngjela Opozita pengon drejtesine

brbrNuk ka asnje dyshim se reforma ne drejtesi pengohet nga opozita dhe ne menyre te vecante nga ish-kryeministri Sali Berisha thote kryetari i Partise Ligj dhe Drejtesi Avokat Spartak Ngjela Por ai ka bindjen se reforma do miratohet pasi presioni nderkombetar eshte teper i fortebrbr brbrDalin ne p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.193Z

Ngjela: Kushtetuta, ndryshimi, krim penal

Deputeti Spartak Ngjela akuzoi Kuvendin se po kryen krim penal, duke ndryshuar Kushtetuten. Teper i ashper ne seancen plenare, Ngjela tha se te gjithe ata qe kane ndermarre nisma te tilla, kane procese te hapura penale, duke permendur Turqine si precedent. "Edhe platformat mafioze kane procedura te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.540Z

Ngjela promovon refleksionet për diktaturën

Politikani i njohur shqiptar Spartak Ngjela, një nga disidentët e njohur të regjimit komunist  ka promovuar librin me refleksione politike dhe kujtime Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010. Promovimi u bë në ambientet e Universitetit Europian të Tiranës. Libri është botuar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama