Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Arkitektura e bukur e qytetit nxit lumturinë

Të gjithë e dimë se ushtrimet dhe afërsia me natyrën nxisin lumturinë dhe shëndetin tonë. Por ndikimi i estetikës mjedisore të qyteteve tona nuk ishte studiuar deri para pak kohësh. Tani, një hulumtim tregon se arkitektura e bukur konsiderohet po aq piktoreske dhe e dobishme për shënde

No Pic available
  • 2017-06-15

Shtëpia ylber që po çmend rrjetin

Amina Mucciolo është një vajzë që ka dekoruar shtëpinë e saj me të gjitha ngjyrat e ylberit. Me dritare të mëdha dhe divanë plot me ngjyra, apartamenti i saj i mbushur me dritë duket shumë inspirues. Mënyra se si 37-vjeçarja ka dekoruar ambientin e saj është bërë viral nëpër rrj

Lamtumira, letra e plotë e Xhani de Biazit
  • 2017-06-14

Lamtumira, letra e plotë e Xhani de Biazit

Kjo është letra që Xhani de Biazi i komunikoi FSHF-së, vendimin për largimin nga Kombëtarja Shqiptare: Kjo është një faqe e përvojës time profesionale në Shqipëri që kurrë nuk do kisha dashur ta shkruaja! Kam menduar dhe medituar gjatë dhe dëshiroj tju informoj se duke nisur nga sot

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit
  • 2017-06-12

Rikthehet Shqipëria e vjetër e Xhani De Biazit

Tre pikë të arta, vendi i tretë dhe tre gola që rikthejnë buzëqeshjen e një skuadre dhe një populli të lidhur ngushtë me ngjyrat kuqezi. Kombëtarja Shqiptare godet në shenjë në një moment shumë të vështirë pas 5 humbjeve rresht duke i kthyer reston Izraelit që aq shumë dhimbje k

No Pic available
  • 2017-06-09

Nxënësit e shkollave aksion për pastrimin e pyllit të Vilunit në Velipojë

Nën ngjyrat e Europës por në një ditë ndryshe, të rinjtë e shkollave të Shkodres zgjodhën të pastrojnë pyllin e Vilunit në plazhin e Velipojës. Në këtë formë qendra e Informimit te Bashkimit Europian në këtë qytet, nisi veprimtaritë e Javës se Diplomacisë për Klimën. Mesazhi

Leo Mesi, akord për rinovimin; klauzolë 400 mln euro
  • 2017-06-08

Leo Mesi, akord për rinovimin; klauzolë 400 mln euro

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi, ëndërron ta përfundojë karrierën e tij me gjigandët e La Liga-s, pasi thuhet se është pajtuar me një marrëveshje të re. E ardhmja e 29-vjeçarit është diskutuar gjerësisht, me kontratën e tij që skadon vitin e ardhshëm dhe bisedimet, që me sa duket

No Pic available
  • 2017-06-06

Terrorizmi, në Gjermani edhe 12-vjeçarët nën vëzhgim

Pas sulmit terrorist në Londër, në Gjermani po diskutohet për masa më të rrepta mbikëqyrjeje për mjedisin islamik. Sulmi terrorist në Londër menjëherë pak ditë pas atij të Mançesterit ka sjellë sërish në qendër të vëmendjes problemin e qëndrimit ndaj terrorizmit islamik në Evr