Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës
  • 2017-02-11

Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës

Eglantina Mandia 15 Janar 1938 Në shtëpinë e Kokalarëve në Tiranë ishin ngritur që pa gdhirë. Musinea nisej për në Romë. Ishin të gjithë të mallëngjyer. Dukej se e shtynin çastin e ndarjes, megjithëse valixhet ishin tashmë në fund të korridorit, edhe hapat e lehtë të Hanushesë

No Pic available
  • 2017-02-10

Dritërimi i Driteroit!

Esse nga Raimonda MOISIU Një shkrimtar i madh i integritetit mendor, mençurisë, qytetarisë dhe intelektual, Dritero Agolli është nga shkrimtarët e parë dhe të shquar, tradicional dhe fisnik. Ai ishte ndër ata shkrimtarë dhe poetë, që dëshmuan shumë më herët rotacionin në letërsin

Sadiku behet bullgar por se le fanelen kuqezi
  • 2017-02-10

Sadiku behet bullgar por se le fanelen kuqezi

p styletext-align justifyLevizje befasuese e Armando Sadiku i cili ka bere kerkese per nenshtetesi bullgare Sipas gazetes zvicerane Blick sulmuesi nuk ka ndermend te heqe dore nga te shtetesia shqiptare por thjesht deshiron te kete edhe nje pasaporte te dyte Per ate qe konsiderohet si hero popullor

No Pic available
  • 2017-02-08

Valentina Leskaj në një rrëfim ndryshe: Pse iu jam borxhlie djemve të mi

Valentina Leskaj vjen në një rrëfim ndryshe, jashtë rolit të politikanes ndërsa ndan me publikun pjesë nga jeta e saj private. Nënkryetarja e Kuvendit, ka qenë personazhi i ftuar në rubrikën Këndi i Ekselencës në emisionin e mëngjesit Vila24 në News24. Teksa u është përgjigjur pye

Ngjyrat e pallateve, kartolina e re e kryeqytetit
  • 2017-02-07

Ngjyrat e pallateve, kartolina e re e kryeqytetit

Kryeqyteti ka filluar që të marrë sërish jetë. Ngjyra e errët prej pluhurit apo e dalë boje prej viteve, ia ka lënë vendin ngjyrave të penelit të punonjësve të ndërmarrjes Nr. 3 të kryeqytetit.  Pas më shumë se një dekade, fasadat e pallateve të vjetra kanë filluar që të lyhe

No Pic available
  • 2017-02-06

Një festival i Orkideve

Londra është e ftohtë dhe gri në shkurt, por në mes të Kopshteve Kew, sera është e ngrohtë dhe ka ngjyrat plot gjallëri dhe jetë të Indisë, në të mirënjohurin e kopshteve botanike, Festivalin e Orkideve. Është festivali i 22-të, vjetori i një prej luleve më të admiruara në mba

Tërhiqet Ronaldinjo, do të jetë ambasador i Barçës
  • 2017-02-03

Tërhiqet Ronaldinjo, do të jetë ambasador i Barçës

Ronaldinjo është kthyer. Ky ishte njoftimi i Barcelonës, i cili bëri që mes tifozëve katalanë të shpërthente festa. Megjithatë, braziliani nuk do të luajë në fushën e Camp Nou. Pas lamtumirës zyrtare të Ronaldinjos, i cili mbylli një karrierë të jashtëzakonshme në fushë, tashm