Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Ngjyrat për Paqen edhe fëmijë nga Siria pjesëmarrës në ekspozitë

Në ambjentet e Akademisë “Robert Radoja” është zhvilluar një nga aktivitetet më të veçanta të bëra ndonjëherë në Shqipëri e quajtur “Ngjyrat për Paqen”. Në këtë ekspozitë merrnin pjesë fëmijë nga e gjithë bota me punimet e tyre, të përzgjedhura nga me

Finalja Vllaznia-Tirana, Gilman Lika kërkon mirëkuptim për bojkotin
  • 2017-05-25

Finalja Vllaznia-Tirana, Gilman Lika kërkon mirëkuptim për bojkotin

Një zgjedhje aspak e thjeshtë dhe që e mban si nëpër gjemba. Gilman Lika e pranon që vendimi për të mos luajtur me Tiranën në finalen direkte për mbijetesë me Vllazninë mund të kryqëzohet në aspektin profesionist, por kjo është një ndeshje të cilën mesfushori thjesht nuk mund ta

No Pic available
  • 2017-05-22

Ema Andrea: Do doja që dikush ti lexonte heshtjet e mia

Intervista/ Aktorja e njohur vjen në një bisedë ndryshe mbi ikjet, dëshirat dhe pengjet dhe dy rolet e saj të fundit Alda Bardhyli Një grua që të mëson me dhembjen, eksperimenton me të, Ema Andrea ishte zgjedhja e duhur e regjisorit Bujat Alimani, për filmin Vëthi I munguar, I cili vetë

No Pic available
  • 2017-05-21

YOGA, ushtrime të thjeshta fizike, apo rituale okulte?

Nga Miron Çako Joga një praktikë shekullore e feve lindore si induizmit, janizmit, Budizmit, mbas viteve 60-të e deri më sot, gjithnjë e më shumë po transferohet përtej vendeve të origjinës Indi, Azi, dhe po demonstrohet si një risi në SHBA dhe Europë, vende me fe dhe kulturë tjetër

No Pic available
  • 2017-05-19

Njihuni me Fshatin Ylber

Kampung Pelangi, një fshat indonezian i vendosur në Randusari në Semarang të Jugut, sapo iu nënshtrua një ndryshimi shumë të gjallë. Kampung Pelangi është një fshat me 223 shtëpi.  Qeveria vendase investoi 300 milionë dollarë  për të pikturuar ndërtesat me ngjyrat e

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave
  • 2017-05-17

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave

Nga Freskida Miloti U zhvillua edicioni i 9-të i FESTIVALIT TË POEZISË SË PABOTUME në qytetin e Shkodrës, në qytetin e poetëve të shquar të letërsisë shqipe. Ky festival vjen i veçantë në çdo edicion të tij dhe me një pjesëmarrje të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë. M

Kryeministri Rama, ndër artistët e preferuar të Venecias
  • 2017-05-14

Kryeministri Rama, ndër artistët e preferuar të Venecias

Kryeministri Edi Rama renditet në 14 artistët më të mirë të Bienales Ndërkombëtare të Artit që po mbahet në Venecia. Në një artikull të artsy.net instilacioni i Ramës në Bienale hyn tek veprat që mund të mbeten gjatë në mëndje edhe pasi ky event të ketë përfunduar. Vepra e pa