Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5754 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5754 / hits[0] 7314 /
Tirana, midis qyteteve ruse dhe gjermane
  • 2019-01-19

Tirana, midis qyteteve ruse dhe gjermane

Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë, vitet e fundit është bërë jehonë në gazetat e mëdha ndërkombëtare, për ndryshimet e saj dhe zhvillimin në tërësi. Njëlloj dhe gazeta e madhe izraelite, Haaretz në versionin e saj hebraisht në një shkrim kushtuar fasadave të qyteteve nëpër bot

Më tregoni se çfarë ngjyre ju pëlqen të vishni, tju tregoj se kush jeni
  • 2019-01-10

Më tregoni se çfarë ngjyre ju pëlqen të vishni, tju tregoj se kush jeni

Ngjyra që dominon veshjet tona shpesh zbulon se kush jemi dhe si ndihemi. Ka raste kur ne adhurojmë të vishemi në një ngjyrë të caktuar, por, sapo të përfundojë ajo periudhë, nuk mund ta durojmë më atë. Ne gjithashtu mund të duam një ngjyrë që ndoshta nuk na përshtatet më së mi

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, synon rekorde të tjera!
  • 2019-01-07

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, synon rekorde të tjera!

Dikush si Crisitano Ronaldo i cili kërkon që të qëndrojë gjithmonë në majë nuk mund të gjente një skuadër më të mirë  se Juventusi që kërkon gjithmonë të fitojë dhe që për ngjyrat bardhezi është shumë i rëndësishëm. Të dy palët janë ndjekje të rekordeve. Prortugezi ta

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit
  • 2019-01-03

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit

Roman Abramovich është tërësisht i kënaqur me skuadrën e drejtuar nga Sarri dhe ka vendosur të investojë, për të përforcuar edhe më shumë organikën, me qëllim që Chelsea të mbetet pretendent për titull. Pikërisht për këtë arsye, manjati rus ka paguar plot 64 milionë euro për

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

Icardi do të firmosë kontratë të re
  • 2018-12-18

Icardi do të firmosë kontratë të re

Interi programon rinovimin sa më të shpejtë të Mauro Icardit, me marrëveshjen e re që me shumë mundësi do të firmoset në fillimin të vitit të ardhshëm, që përkon me pauzën e kampionatit dhe me hyrjen në skenë të administratorit të ri të deleguar, Beppe Marotta. Kontrata e re do