Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
No Pic available
  • 2017-04-21

Tre biznesmenë nga Tirana janë pronarë të 12 tonëve kanabis të kapur në Përmet

Sasia rekord e drogës të kapur në një magazinë në Përmet ka dyshime të forta se i përket tre grupeve kriminale me shtrirje në zonën e Tiranës dhe Tepelenës. Prokuroria e Krimeve të Rënda që ka marrë prej disa ditësh hetimin e 12 ton kanabis, të grumbulluar në një godinë të rez

No Pic available
  • 2017-04-20

Shfaqje gjigande e modës në Empire States

Ndërtesa e Empire States në New York u ndez nga fotografitë e disa nga ikonave më të famshme botërore mbrëmjen e së mërkurës për të festuar 150-vjetorin e revistës Harpers Bazaar. Spektakli i jashtëzakonshëm ka filluar në orën 20:30 deri në mesnatë ku hapësira qiellore e New York

No Pic available
  • 2017-04-17

Talente që ndriçojnë, 65 fëmijë mësojnë në Institutin Ramazan Kabashi

Në institutin e nxënësve që nuk shikojnë Ramazan Kabashi mësojnë 65 fëmijë. Kurrikulat janë në alfabetin Brail duke i mundësuar mësimin si të gjithë bashkëmoshtarët e tyre. Në këtë shkollë takuam talente të rralla në fushën e artit e muzikës që kërkojnë nga autoritetet dh

No Pic available
  • 2017-04-15

Ajo nuk është një pikturë e bukur, por një pikturë e vërtetë

Zinni Veshi ekspozon Për tej të figurshmes në Galerinë Kombëtare të Arteve Zinni Veshi për herë të fundit në Galerinë Kombëtare të Arteve ekspozoi më vitin 1992. Dje artist i njohur për mënyrën sesi i trajton ngjyrat, hapi ekspozinën Për tej të figurshmes në Galeri, duke sjell t

7 mënyrat e përdorimit të kolinozit që ndoshta nuk i dini
  • 2017-04-13

7 mënyrat e përdorimit të kolinozit që ndoshta nuk i dini

Të gjithë ne përdorim kolinoz për të pasur dhëmbë sa më të pastër. Përdorimi i tij nuk kufizohet vetëm me kaq, sepse ka shumë metoda të tjera që ju mund ta shfrytëzoni. Mund të nisni me pastrimin e njollave në pjesë të ndryshme të shtëpisë, heqjen e gërvishtjeve në mobilie.

Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi
  • 2017-04-09

Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi

Lorik Cana në të gjithë fushën. Nga Liga Ndërkombëtare, te karriera si trajner, pse jo ndoshta te Kosova, momenti historik me Shqipërinë, por edhe ngjarjet e 14 Tetorit 2014 në Beograd. Rrëfimin e tij për studentët në Prishtinë, Lorik Cana e nisi nga starti i karrierës si futbollist.

No Pic available
  • 2017-04-09

Lorik Cana: Gati ta drejtoj Kosovën, duhet një ligë e përbashkët me Shqipërinë

Lorik Cana e ka një mendim të përhershëm dhe të stërkonfirmuar tashmë në lidhje me përfaqësimin e kombit shqiptar me një kombëtare të vetme e të përbashkët. E ka thënë këtë sa ishte kapiten dhe lojtar kuqezi, e ka përsëritur edhe së fundi, në realitetin kur tashmë ekziston e