Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5754 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5754 / hits[0] 7314 /
FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR
  • 2018-11-28

FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR

Nga Petrit KUÇANA Duken të panumërta ftesat që vijnë nga Skocia apo nga qytetet e tjera të Britanisë për të kulmuar në metropolin Britanik, në Londër ku Festa e Flamurit mbetet përbashkuese.  Dhjetëra grupe fëmijësh dhe të rinjsh janë përgatitur për të performuar dhe gjithçka

Xhamajka, relaksim, adrenalinë ose muzikë reggae? (FOTO)
  • 2018-11-28

Xhamajka, relaksim, adrenalinë ose muzikë reggae? (FOTO)

Midis Negril, Ocho Rios dhe Kingston, Krishtlindjet dhe Viti i Ri mund të jenë me të vërtetë të veçantë Temperaturat janë më të ulëta dhe dëshira për pushime rritet: nuk ka rast më të mirë sesa periudha e Krishtlindjes për të trajtuar veten me një pushim të Karaibeve në plazhet

Grekët banderolë për Kacifas në Itali, provokojnë Strakoshën e Taren (FOTO)
  • 2018-11-26

Grekët banderolë për Kacifas në Itali, provokojnë Strakoshën e Taren (FOTO)

Histeria greke për minoritarin Konstandinos Kacifas, të vrarë në Bularat nga forcat RENEA pasi gjuajti me armë në drejtim të policisë së Gjirokastrës, nuk ka të ndalur. Pasi e shpallën hero dhe e varrosën në një ceremoni mortore me thirrje nacionaliste, flamuj e simbole të Greqisë e

Festat e Nëntorit, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi (Foto)
  • 2018-11-24

Festat e Nëntorit, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi (Foto)

Atmosfera festive ka nisur që të ndihet në kryeqytet. Apelit të Kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i janë përgjigjur me qindra familje në Tiranë. Thuajse çdo pallat apo shtëpi private ka filluar që të vishet me ngjyrat kombëtare dhe është vendosur edhe simboli ynë kombë

E gjelbër kundër stresit, e verdhë për humor; të gjitha ngjyrat e mëngjesit
  • 2018-11-22

E gjelbër kundër stresit, e verdhë për humor; të gjitha ngjyrat e mëngjesit

Në mëngjes ne zgjedhim ngjyrat që duam të veshim, varësisht se si zgjohemi, plot energji ose të lodhur, për të mbështetur ndjenjat tona dhe ndoshta të gjejmë rrugën për humor të mirë. Pse të mos bëni të njëjtën gjë me mëngjesin, duke favorizuar pastërtinë e qumështit, optim

Një shkodran sfumon makthin skocez, U21 fiton në Loro Boriçi
  • 2018-11-19

Një shkodran sfumon makthin skocez, U21 fiton në Loro Boriçi

Kur kanë kaluar rreth dy ditë nga mbrëmja e tmerrshme e Loro Boriçit, kur Shqipëria u mposht 0-4 nga Skocia, në impiantin shkodran rikthehen sërish ngjyrat kuqezi, por këtë herë për të triumfuar. Bëhet fjalë për Shqipërinë U-21, të drejtuar nga Alban Bushi, që luajti sot miqësore

Në Tiranë mbërrijnë festat, ndizen dritat e qytetit dhe pemës së Vitit të Ri
  • 2018-11-16

Në Tiranë mbërrijnë festat, ndizen dritat e qytetit dhe pemës së Vitit të Ri

Stina e festave ka mbërritur në Tiranë. Në sheshin Skënderbej dhe në rrugët e Tiranës janë ndezur sot dritat vezulluese që simbolizojnë ardhjen e festave të fundvitit. Kori i Liceut Artistik dhe Banda Frymore e qytetit të Tiranës ishin kujdesur për të krijuar një atmosferë festive