Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
Skandali në BOOM, Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri
  • 2017-03-28

Skandali në BOOM, Sanatoriumi e nxori të pastër, pacienti vdes nga kanceri

Rasti skandaloz i një 60-vjeçari i cili humbi jetën nga një kancer në mushkëri, pak javë pasi spitali i Sanatoriumit e nxori shëndoshë e mirë është publikuar sot në emisionin BOOM në RTV Ora News. Vajza e të ndjerit denoncoi përmes dokumentave se spitali më i specializuar për mushk

No Pic available
  • 2017-03-27

Tifozët që pezulluan ndeshjen me Italinë kërcënojnë Dukën: Nuk mbaron me kaq

Grupimi Illyrian Elite ka dalë mbrëmë me një komunikatë për shtyp ku ka dhënë versionin e vet të ngjarjeve të Palermos. Ky grupim e ka cilësuar veprimin e tij si një mesazh të qartë ndaj FSHF-së dhe Policisë së Shtetit për mënyrën se si i ka trajtuar në të kaluarën. KOMUNIKAT

Rrobat që mbulojnë defektet tona
  • 2017-03-26

Rrobat që mbulojnë defektet tona

Pjesët e trupit që bien më në shumë sy kur veshim rroba të ngushta janë barku, vithet, të pasmet dhe kofshët. Kur bëhet fjalë për linjat, gratë janë të ashpra dhe të pamëshirshme, ndoshta për shkak të fotografive të rregulluara me fotoshop që shohim nëpër revista mode të ndry

No Pic available
  • 2017-03-25

Pak histori Itali-Shqipëri: Nga Juventusi i Shkodrës deri te nata e Palermos

Nga Dritan LACI Sot nuk është një ditë e zakonshme. Sepse e pazakontë ka qenë edhe vetë marrëdhënia e tyre historike. Italia dhe Shqipëria do të përplasin për herë të parë kokat sonte në një ndeshje zyrtare pas plot 200 vitesh histori futbolli të mbledhura së bashku. Histori e ci

Ritualet e kremtimit të Ditës së Verës në vendlindjen e saj, në Çermenikë
  • 2017-03-14

Ritualet e kremtimit të Ditës së Verës në vendlindjen e saj, në Çermenikë

Nga Avni ALCANI & Ferit FIXHA Parapërgatitja për festë, zjarret, mbledhja e luleve, veroret Një ditë para festës (më 13 mars), fëmijë të vegjël të moshave 6-13 vjeç dilnin nëpër pyll për të mbledhur bimë e lule të ndryshme, si hurthi, lule mujshini, lule thane, manushaqe, rr

No Pic available
  • 2017-03-13

Hapet festivali i ngjyrave në Indi

Festivali i ngjyrave Holi është hapur më 13 mars dhe festohet nga të gjithë njerëzit duke përdorur bojëra dhe ujë për tu lyer me njëri-tjetrin. Ndonjëherë merr emrin Festivali i Dashurisë dhe festohet në zonën e Indisë e Nepalit. Rrugët kthehen në sheshe lojërash ku njerëzit e t

Legjendat angleze, festë të çmendur për përmbysjen e Barcelonës (VIDEO)
  • 2017-03-09

Legjendat angleze, festë të çmendur për përmbysjen e Barcelonës (VIDEO)

Ajo që ndodhi mbrëmjen e 8 marsit 2017 në Camp Nou ka tejkaluar çdo gjë të shkruar deri më tani në botën e futbollit. Askush nuk e kishte marrë parasysh përmbysjen e madhe të rezultatit 4-0. Sidoqoftë, Barcelona bëri një ndeshje epike kundër PSG-së dhe vendosi kualifikimin për në