Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
No Pic available
  • 2017-03-09

Varshava kërcënon BE-në, nëse votohet pro Tuskut

Polonia kërcënon se do të bllokojë rizgjedhjen e Donald Tusk në krye të Këshillit Europian. Ministri i Jashtëm Vitold Vashikovski tha se  Polonia do të “bëjë gjithçka” për të parandaluar një votim mbi këtë çështje. Partia Ligj dhe Drejtësi kundërshton zotin

No Pic available
  • 2017-03-06

Çfarë është ikona në Kishën Orthodhokse?

Nga Miron Çako Në vitet e përndjekjeve pagane kundër krishterimit shekulli I deri në IV, të krishterët e hershëm, për mos tu kuptuar nga përndjekësit,  përdornin simbole alegorike, me shkronja greke ose me figura, psh , që duke u lexuar së bashku kanë kuptimin e fjalës peshk, por si

No Pic available
  • 2017-03-01

A është emri i tij në listën e PS-së për deputetë? Ja përgjigja e Bamir Topit

Bamir Topi, ish-President i Republikës, nuk sheh asnjë arsye për krijimin e një qeveri teknike e cila të garantojë zgjedhjet, pasi sipas tij siguria e votës vjen nga ligji. Kreu i FRD-së nuk është kundër komunikimit politik, por kur bëhet fjalë për mundësinë e një koalicioni me PD-n

Eros dhe fjalë në telajot e Dritan Nasit
  • 2017-03-01

Eros dhe fjalë në telajot e Dritan Nasit

Artisti vjen me ekspozitën personale Fjalë nën telajo në 9 mars në Muzeun Historik Kombëtar Ashtu si në pikturat e Van Gogh, drita komunikon lehtë me ty, në pikturat e Dritan Nasit, drita është elementi që të çon drejt historisë që mbart piktura. Me një aftësi për tu bërë menjë

No Pic available
  • 2017-02-26

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton Haradinaj dhe Demarkacionin

Përkushtimi i Serbisë dhe Kosovës për përparimin e dialogut është i dobët dhe humbja e momentumit rrit rrezikun që në procesin e normalizimit të ketë ngecje.Kjo vlerësohet në raportin e ri të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së për Kosovën, duke u bërë thirrje liderëve të

Çekiçi e Grezda: De Biasi na përgëzoi, synojmë një ligë më të fortë
  • 2017-02-26

Çekiçi e Grezda: De Biasi na përgëzoi, synojmë një ligë më të fortë

  Të shkëlqesh përpara syve të trajnerit të kombëtares do të thotë që e ke realizuar me sukses misionin tënd. Gianni De Biasi i ndoqi nga afër, me Eros Grezdën e Endri Çekiçin që nuk e zhgënjyen numrin 1 të stolit të Shqipërisë duke marrë në fund përgëzimet e trajnerit.

No Pic available
  • 2017-02-23

Në Javën e Modës sfilojnë për herë të parë modele me shami

Një stiliste indoneziane ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me koleksionin e saj për femrat myslimane në Javën e Modës në New York. Veshjet e Aniesa Hasibuan ishin ndërthurje të shamisë me xixat dhe ngjyrat e ndryshme, duke sfiduar kritikuesit që thonin se ky stil nuk ishte aspak mode