Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyrat

Meta: total 1000 / total_found 5522 / time 0.003 / keyword[0] ngjyrat / docs[0] 5522 / hits[0] 7028 /
No Pic available
  • 2017-02-23

Me Miqtë e Driteroit..

In Memoriam (Mbresa e Kujtime, kur festonim 80 vjetorin e djalit të xha Rizait të Menkulasit) Gjithnjë pranë zërin e POETIT Nga Raimonda MOISIU Çdo ditë e re sjell diçka të re, përcjell raportin e të përditshmes njerëzore, mes të kaluarës e refleksionit për të ardhmen në jetën e

Kush e fitoi natën e parë të Your Face Sounds Familiar 2?
  • 2017-02-22

Kush e fitoi natën e parë të Your Face Sounds Familiar 2?

Mes performancave dhe personazheve që spikatën qysh në natën e parë të edicionit të dytë të Your Face Sounds Familiar 2, ajo e Flaka Krelanit u vlerësua si më të vështirat. Jo vetëm për tranformimin fizik të artistes gjakovare, por sidomos për ngjyrat mashkullore të zërit të Fred

FSHF prezanton fanellat e reja të kombëtares
  • 2017-02-22

FSHF prezanton fanellat e reja të kombëtares

Një uniformë e re për një fillim të ri. FSHF prezantoi fanelat e reja të Kombëtares, të dizenjuara për eleminatoret e Botërorit Rusi 2018. Natyrshëm një vazhdim i bashkëpunimit të suksesëshëm me Macron, pas atij të Triumf një fanellë që tejkaloi cdo parashikim në aspektin e vler

A keni parë një spektakël të tillë në qiell?
  • 2017-02-21

A keni parë një spektakël të tillë në qiell?

A keni parë një spektakël të tillë në qiell? Fenomeni i “Ylberit të zjarrtë” është fokusuar në kamera në qiellin e Singaporit. Fenomeni fantastik ishte i shikueshëm për gati 15 minuta të hënën e 20 shkurtit tha një dëshmitar për BBC Fillimisht ishte një rreth portoka

Protesta: Vodka me Red Bull apo koktejl molotov?
  • 2017-02-17

Protesta: Vodka me Red Bull apo koktejl molotov?

Nga Lorenc Vangjeli Ka një keqkuptim të pandërprerë; salla e seancave plenare në parlamentin e Shqipërisë shihet si vend për miting, ndërsa bulevardi i mitingjeve, shihet si sallë për të bërë politikë. Ndeshja mes Braçes dhe Nokës quhet gjerësisht e seriozisht politikë, edhe

Një Shën Valentin ndryshe
  • 2017-02-12

Një Shën Valentin ndryshe

Shën Valentini është dita e të dashuruarve që festohet më 14 shkurt. Të gjithë ata që e festojnë kanë filluar me përgatitjet. Ndër to janë restoranti apo vendi ku do e festojnë e deri te veshja që do të kenë. Për të dashuruarit, ajo që ka më tepër rëndësi në këtë ditë ë

10 kafshët më helmuese në botë
  • 2017-02-11

10 kafshët më helmuese në botë

Kafshët më të rrezikshme janë ato helmueset. Disa prej tyre janë në gjendje të prodhojnë helm aq të fuqishëm sa të vrasin një njeri. I tillë është oktapodi i vogël me unaza blu, në dukje i parrezikshëm, por pasi e kafshon viktimën, i lëshon helmin në plagë duke i shkaktuar bllo