Rezultate te kerkimit per termin: +Nico +Rosberg

Total: 447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.083Z

F1 Rosberg serish me Mercedes

Nico Rosberg ka firmosur një kontratë “shumëvjeçare” me skuderinë Mercedes GP Petronas, që përfshin “sezonin 2013 dhe më tutje”. Lajmin e bëri të ditur eki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.487Z

Hamilton, presion ndaj Rosberg, fiton garën e Meksikës

Lewis Hamilton e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion në Formula 1 pasi në dy gara ka rikuperuar mjaftueshëm pikë për të vendosur nën presion Nico Rosberg, pretendentin kryesor për fronin. Në ndalesën e fundit në Meksikë, piloti britanik i Mercedes dominoi të gjithë cirk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.410Z

F1 Hamilton ldquoi habiturrdquo nga Rosberg

Bosi i Mercedes, Toto Wolff beson se Lewis Hamilton ka mbetur i shtangur nga shpejtësia që shoku i tij i skuderisë Nico Rosberg ka kapur këtë sezon. Hamilton nxorri nga kualifikimi Rosberg për herë të parë në katër garat e fundit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.040Z

Rosberg triumfon ne Montekarlo

Nico Rosberg me Mercedes fitoi garën për cmimin e madh të Montekarlos duke lënë pas dy makinat Red Bull të Sebastian Vettel dhe Mark Webber. Rosberg dhe Hamilton, dy pilotët e Mercedes u nisën nga vija e parë, megjithatë vetëm Rosberg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.082Z

F1 Rosberg I lumtur per fitoren ne shtepi

Nico Rosberg theksoi se për të ishte shumë i veçantë fakti që fitoi në shtëpinë e tij, duke iu referuar vendit të parë në Cmimin e Madh të Monakos, gara e gjashtë e botërorit të Formulës 1. “Ishte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.505Z

F1 Rosberg dominon provat e lira

Nico Rosberg tregon edhe nje herë tjetër momentin e mirë të formës që po kalon Mercedesi dhe pas rrebeshit të paradites, piloti gjerman regjistron kohën më të mirë të sesionit të dytë të provave të lira të Cmimit t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.395Z

F1, Rosberg fiton në Monako. Vettel dhe Hamilton plotësojnë podiumin

Lewis Hamilton dhe "Mercedes"-i i dhurojnë Nico Rosberg-ut fitoren në Çmimin e Madh të Monakos, e dyta radhazi për gjermanin gjatë këtij sezoni. Gjithçka ndodhi në xhiron e 64-t pas incidentit Max Verstappen- Grosjean. Makina e sigurisë futet në pistë ndërkohë që Hamilton, i cili kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama