Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolla +Gruevski

Total: 2575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.643Z

Nikolla Gruevski jep doreheqjen

Transmetuar me 14012016 - 0957 Kryeministri i Maqedonise Nikolla Gruevski ka paraqitur doreheqjen Keshtu te pakten jane informacionet jo zyrtare sipas te cilave sic shkruan INA Kryeministri mbreme ne oret e vona ka deponuar doreheqje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.687Z

Dorehiqet Nikolla Gruevski

brbrKryeministri Maqedonise Nikolla Gruevski ka dhene doreheqjen duke i hapur rruge qeverise teknike dhe zgjedhjeve te reja Duke folur ne nje konference per shtyp Gruevski tha se te premten do te dorezoje mandatin br Sipas marreveshjes kryeministri do te duhet te terhiqet 100 dite perpara zgjedhjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.782Z

Maqedoni, Nikolla Gruevski jep dorëheqjen zyrtare

Rajon dhe Botë Ende asnjë emër për pasuesin e ish-kryeministrit, por thuhet se ai do të rikandidojë Kryeministri në largim i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i dorëzoi dje dorëheqjen kryetarit të Parlamentit të vendit, për t’i lënë kështu hapësirë formimit të një qeverie tekn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.114Z

Takohen Menduh Thaçi e Nikolla Gruevski

Menduh Thaçi ka takuar para pak çastes kryeministrin Nikolla Gruevski në Shkup. Siç mëson portali TetovaSot nga burime të sigurta brenda PDSH-së, kryetari i kesaj partie z.Menduh Thaçi sapo ka përfunduar një takim me kryeministrin Nikolla Gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.155Z

PROFIL/ Kush është Nikolla Gruevski?

Nga Tim Judah, The Economist Maqedonasit e duan ose e urrejnë atë. Për kundërshtarët e tij, Nikolla Gruevski, i konfirmuar për një mandat të tretë më 28 korrik, është i korruptuar, populist, një makiavelian i pashpirt dhe armik i medias së lirë.  Jo, jo, jo, thonë mbështetësit e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.951Z

Nikolla Gruevski, takon paraardhësit e tij

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka takuar të mërkurën ish-kryeministrat, Branko Cërvenkovski, Lubço Georgievski, Hari Kostov dhe Vllado Buçkovski. Takimi, i cili u mbajt me rastin e festimit të 20-vjetorit të pavarësisë së R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.766Z

Nikolla Gruevski drejt Brukselit, në fokus integrimi

Lideri i VMRO-DPMNE dhe kryeministri Nikolla Gruevski, nesër do të udhëtojë për vizitë të pa paralajmëruar në Bruksel për takim me krerët më të lartë të BE-së. Burimet qeveritare theksojnë se Gruevski do të inf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama